Հայաստանի և Վրաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների հանդիպումը Թբիլիսիում
Հայաստանի և Վրաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների պատվիրակությունները հանդիպել են Թբիլիսիում։ Կողմերը քննարկել են 2029 թվականի ՖԻՖԱ Մ-20 տարեկանների աշխարհի առաջնության համատեղ անցկացման նախապատրաստական և կազմակերպչական հարցերը։
«Քննարկեցինք գործակցության մեկնարկը և մեր երկրները լավագույնս ներկայացնելու ուղիները։ Հաջորդ հանդիպումը կանցկացնենք հոկտեմբերին, արդեն Հայաստանում և կհյուրընկալենք ՖԻՖԱ-ի ներկայացուցիչներին։ Այդ ժամանակ կունենանք հետագա քայլերի հստակ ծրագիրը»,- ասել է ՀՖՖ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Տաթևիկ Ասատրյանը։

Встреча футбольных федераций Армении и Грузии в Тбилиси
Делегации футбольных федераций Армении и Грузии встретились в Тбилиси. Стороны обсудили подготовительные и организационные вопросы совместного проведения чемпионата мира среди молодежи до 20 лет ФИФА в 2029 году.
«Мы обсудили начало сотрудничества и пути наилучшего представления наших стран. Следующая встреча состоится в октябре уже в Армении, где мы примем представителей ФИФА. В это время у нас будет четкий план дальнейших шагов», - сказала заместитель генерального секретаря ФФА Татевик Асатрян.