Հայաստանի և Վրաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների հանդիպումը Թբիլիսիում
Հայաստանի և Վրաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների պատվիրակությունները հանդիպել են Թբիլիսիում։ Կողմերը քննարկել են 2029 թվականի ՖԻՖԱ Մ-20 տարեկանների աշխարհի առաջնության համատեղ անցկացման նախապատրաստական և կազմակերպչական հարցերը։
«Քննարկեցինք գործակցության մեկնարկը և մեր երկրները լավագույնս ներկայացնելու ուղիները։ Հաջորդ հանդիպումը կանցկացնենք հոկտեմբերին, արդեն Հայաստանում և կհյուրընկալենք ՖԻՖԱ-ի ներկայացուցիչներին։ Այդ ժամանակ կունենանք հետագա քայլերի հստակ ծրագիրը»,- ասել է ՀՖՖ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Տաթևիկ Ասատրյանը։

The delegations of the football federations of Armenia and Georgia met in Tbilisi. The parties discussed the preparatory and organizational issues for the joint hosting of the FIFA U-20 World Cup in 2029.
"We discussed the start of cooperation and ways to best represent our countries. The next meeting will take place in October, already in Armenia, where we will host FIFA representatives. At that time, we will have a clear plan for further steps," said Tatevik Asatryan, Deputy Secretary General of the FFA.