Երևանում տեղի ունեցավ հանդիպում, որտեղ քննարկվեցին երկկողմ համագործակցության հարցեր: Հայաստանի ԱԳ նախարարության ժամանակավոր պաշտոնակատար Ռոբերտ Աբիսողոմոնյանը և Գերմանիայի Բունդեսթագի տնտեսական համագործակցության և զարգացման կոմիտեի անդամ Ֆիլիպ Հոֆմանը քննարկեցին երկկողմ համագործակցության զարգացման հնարավորությունները:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը գոհունակությամբ նշեցին բազմաոլորտային գործընկերության շարունակական զարգացումը և միջխորհրդարանական կապերի ամրապնդումը Երևանի և Բեռլինի միջև:
Հանդիպման մասնակիցները ընդգծեցին «Երկկողմ գործընկերության ռազմավարական օրակարգի» համատեղ հայտարարության իրականացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների կարևորությունը, որը ստորագրվել է Հայաստանի վարչապետի և Գերմանիայի կանցլերի կողմից:
Կողմերը փոխադարձաբար ընդգծեցին հայ-գերմանական գործարար կապերի զարգացման և երկկողմ առևտրի ծավալի ավելացման անհրաժեշտությունը:

A meeting was held in Yerevan to discuss issues of bilateral cooperation. Acting Deputy Foreign Minister of Armenia, Robert Abisogomonyan, and member of the German Bundestag Committee on Economic Cooperation and Development, Philipp Hoffman, discussed opportunities for developing bilateral cooperation:
The interlocutors noted with satisfaction the continuous development of multi-sectoral partnership and strengthening of inter-parliamentary ties between Yerevan and Berlin:
The importance of work aimed at implementing the points of the joint declaration "On the Strategic Agenda for Bilateral Partnership," signed by the Prime Minister of Armenia and the Federal Chancellor of Germany, was emphasized:
Both sides mutually stressed the need to develop Armenian-German business ties and increase the volume of bilateral trade: