Երևանում տեղի ունեցավ հանդիպում, որտեղ քննարկվեցին երկկողմ համագործակցության հարցեր: Հայաստանի ԱԳ նախարարության ժամանակավոր պաշտոնակատար Ռոբերտ Աբիսողոմոնյանը և Գերմանիայի Բունդեսթագի տնտեսական համագործակցության և զարգացման կոմիտեի անդամ Ֆիլիպ Հոֆմանը քննարկեցին երկկողմ համագործակցության զարգացման հնարավորությունները:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը գոհունակությամբ նշեցին բազմաոլորտային գործընկերության շարունակական զարգացումը և միջխորհրդարանական կապերի ամրապնդումը Երևանի և Բեռլինի միջև:
Հանդիպման մասնակիցները ընդգծեցին «Երկկողմ գործընկերության ռազմավարական օրակարգի» համատեղ հայտարարության իրականացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների կարևորությունը, որը ստորագրվել է Հայաստանի վարչապետի և Գերմանիայի կանցլերի կողմից:
Կողմերը փոխադարձաբար ընդգծեցին հայ-գերմանական գործարար կապերի զարգացման և երկկողմ առևտրի ծավալի ավելացման անհրաժեշտությունը:

В Ереване состоялась встреча, на которой обсуждались вопросы двустороннего сотрудничества. Исполняющий обязанности заместителя министра иностранных дел Армении Роберт Абисогомонян и член Комитета по экономическому сотрудничеству и развитию Бундестага Германии Филипп Хоффман обсудили возможности развития двустороннего сотрудничества:
Собеседники с удовлетворением отметили непрерывное развитие многоотраслевого партнерства и укрепление межпарламентских связей между Ереваном и Берлином:
Была подчеркнута важность работы, направленной на реализацию пунктов совместной декларации "О стратегической повестке дня двустороннего партнерства", подписанной премьер-министром Армении и федеральным канцлером Германии:
Стороны обоюдно подчеркнули необходимость развития армяно-германских деловых связей и увеличения объема двустороннего товарооборота: