Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը ընդունել է Արգենտինայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռաֆայել Էնրիկե Գոնսալես Ալեմանին: Դեսպանը շնորհավորել է Ռուբեն Ռուբինյանին Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել նրա բարձր առաքելության իրականացման գործում:
Կողմերը գոհունակությամբ նշել են Հայաստանի և Արգենտինայի միջև քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը, փոխադարձ հարգանքի և վստահության մթնոլորտը, որը ձևավորվել է երկու երկրների միջև:
Բեսեդայի ընթացքում քննարկվել են միջպառլամենտական հարաբերությունների հարցեր: Այս համատեքստում զրուցակիցները ընդգծել են բարեկամական խմբերի աշխատանքը և երկկողմ փոխայցերի կարևորությունը երկու պետությունների միջև համագործակցության զարգացման համար:

14 августа председатель Национального Собрания РА Рубен Рубинян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Аргентина в Армении Рафаэля Энрике Гонсалеса Алемана. Посол поздравил Рубена Рубиняна с избранием на пост председателя Национального Собрания РА и пожелал ему успехов в выполнении его высокой миссии.
Стороны с удовлетворением отметили высокий уровень политического диалога между Арменией и Аргентиной, атмосферу взаимного уважения и доверия, сложившуюся между двумя странами.
В ходе беседы были затронуты вопросы межпарламентских отношений между Арменией и Аргентиной. В этом контексте собеседники подчеркнули важность работы групп дружбы и двусторонних взаимных визитов в развитии сотрудничества между двумя государствами.
Также обсуждались вопросы, касающиеся развития и расширения экономических связей между Арменией и Аргентиной.