Հայաստան և Ադրբեջան քննարկել են էլեկտրաէներգիայի ներմուծման և արտահանման հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 25 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. Հայաստանի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչները քննարկել են երկու երկրների միջև էլեկտրաէներգիայի ներմուծման և արտահանման հնարավորությունները, հաղորդում է Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունը:
Աշխատանքային հանդիպումը տեղի է ունեցել օգոստոսի 25-ին Լաչին քաղաքում:
Հայկական կողմը ներկայացված էր տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության և «Էլեկտրաէներգետիկ համակարգի օպերատոր» ընկերության ներկայացուցիչներով, իսկ ադրբեջանական կողմը՝ էներգետիկայի նախարարության և «Ազերէներջի» ընկերության ներկայացուցիչներով:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են էլեկտրաէներգիայի ներմուծման և արտահանման հնարավորությունները, ինչպես նաև երկու երկրների էներգետիկ ենթակառուցվածքների միացման հնարավոր տարբերակները պետական սահմանին:

Armenia and Azerbaijan Discuss Opportunities for Importing and Exporting Electricity
YEREVAN, August 25. /ARKA/. Representatives of Armenia and Azerbaijan discussed the possibilities for importing and exporting electricity between the two countries, according to the Armenian Ministry of Territorial Administration and Infrastructures.
The working meeting took place on August 25 in the city of Lachin.
From the Armenian side, representatives from the Ministry of Territorial Administration and Infrastructures and the Electricity System Operator participated, while the Azerbaijani side included representatives from the Ministry of Energy and the Azerenerji company.
During the meeting, the parties discussed the possibilities for importing and exporting electricity between Armenia and Azerbaijan, as well as potential options for connecting the energy infrastructure of both countries at the state border.