Հայաստան և Ադրբեջան քննարկել են էլեկտրաէներգիայի ներմուծման և արտահանման հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 25 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. Հայաստանի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչները քննարկել են երկու երկրների միջև էլեկտրաէներգիայի ներմուծման և արտահանման հնարավորությունները, հաղորդում է Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունը:
Աշխատանքային հանդիպումը տեղի է ունեցել օգոստոսի 25-ին Լաչին քաղաքում:
Հայկական կողմը ներկայացված էր տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության և «Էլեկտրաէներգետիկ համակարգի օպերատոր» ընկերության ներկայացուցիչներով, իսկ ադրբեջանական կողմը՝ էներգետիկայի նախարարության և «Ազերէներջի» ընկերության ներկայացուցիչներով:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են էլեկտրաէներգիայի ներմուծման և արտահանման հնարավորությունները, ինչպես նաև երկու երկրների էներգետիկ ենթակառուցվածքների միացման հնարավոր տարբերակները պետական սահմանին:

ЕРЕВАН, 25 августа. /АРКА/. Представители Армении и Азербайджана обсудили возможности импорта и экспорта электроэнергии между двумя странами, сообщает Министерство территориального управления и инфраструктур Армении.
Рабочая встреча состоялась 25 августа в городе Лачин.
С армянской стороны в ней приняли участие представители Министерства территориального управления и инфраструктур и компании «Оператор электроэнергетической системы», с азербайджанской — Министерства энергетики и компании «Азерэнержи».
В ходе встречи стороны обсудили возможности импорта и экспорта электроэнергии между Арменией и Азербайджаном, а также возможные варианты соединения энергетической инфраструктуры двух стран на государственной границе.