Հայ տնտեսվարողների դեմ անտեղի սահմանափակումները չեն համապատասխանում ո՛չ ՀՀ-ՌԴ ոգուն, ո՛չ ԵԱՏՄ կանոններին
Լուրեր | 2026/08/27 01:01
ԱԺ նախագահը անդրադարձել է ՀՀ-ՌԴ հարաբերություններին
«Մենք չէ, որ որևէ բան ենք անում ՌԴ-ի հետ հարաբերությունները վատթարացնելու համար, հակառակը՝ մենք ամեն ինչ արել ենք ու շարունակում ենք անել բարիդրացիական հարաբերություններ ունենալու համար»: Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով ՌԴ-ի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների լարվածության թեմային՝ ասել է ԱԺ նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը:
«Հայ տնտեսվարողների դեմ կիրառվող անարդարացի և անտեղի սահմանափակումները չեն համապատասխանում ո՛չ Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերությունների ոգուն, ո՛չ ԵԱՏՄ կանոններին»,- նշել է նա:
Անդրադառնալով ՀԱՊԿ-ի թեմային՝ ԱԺ նախագահն ասել է, թե Հայաստանն ազատ է իր ընտրության հարցում՝ դո՞ւրս գալ, թե՞ մնալ կառույցում:

Необоснованные ограничения против армянских предпринимателей не соответствуют духу отношений Армении и России, а также правилам ЕАЭС
Новости | 2026/08/27 01:01
Председатель Национального собрания прокомментировал отношения Армении и России
«Мы не делаем ничего, чтобы ухудшить отношения с Россией, наоборот, мы сделали и продолжаем делать все для поддержания дружеских отношений», - заявил председатель Национального собрания Рубен Рубинян в разговоре с журналистами, комментируя напряженность в отношениях между Россией и Арменией.
«Необоснованные и ненужные ограничения против армянских предпринимателей не соответствуют духу отношений Армении и России, а также правилам ЕАЭС», - отметил он.
Комментируя тему ОДКБ, председатель Национального собрания сказал, что Армения свободна в своем выборе: выйти или остаться в организации.