Haidilao-ի բաժնետոմսերը աճում են առաքման և նոր ռեստորանների շնորհիվ
Haidilao International-ի բաժնետոմսերը աճել են 7%-ով Հոնկոնգում, երբ ընկերությունը հրապարակեց առաջին կիսամյակի արդյունքները:
• Առաքման եկամուտը աճել է 121.2%-ով՝ հասնելով 2.05 միլիարդ յուանի:
• Այլ ռեստորանային գործունեությունից եկամուտը աճել է 113.1%-ով՝ հասնելով 1.27 միլիարդ յուանի:
• Haidilao-ն նշել է, որ նոր ռեստորանային ձևաչափերը, որոնք ներառված են «Պomegranate ծրագրում», մտնում են «մեծածավալ կրկնօրինակում»:
Ընկերության հրապարակած արդյունքները ցույց են տվել, որ Haidilao-ի ընդհանուր եկամուտը աճել է 7.9%-ով՝ հասնելով 22.34 միլիարդ յուանի ($3.32 միլիարդ) հունիսի կեսերին:
Հիմնական շահույթը, որը չի ենթարկվում IFRS չափանիշներին, աճել է 4.4%-ով՝ հասնելով 2.51 միլիարդ յուանի:
Առաքումը Haidilao-ի արագ աճող բիզնեսի հատվածն է, որի եկամուտը աճել է 121.2%-ով՝ հիմնականում արագ սննդի բիզնեսի և առաքման ցանցի ընդլայնման շնորհիվ:
Haidilao-ի բրենդային ռեստորաններից եկամուտը, որը կազմում է խմբի վաճառքի 79.9%-ը, նվազել է 4%-ով՝ հասնելով 17.84 միլիարդ յուանի:
Հունիսի վերջի դրությամբ Haidilao-ն շահագործում էր 1,389 ռեստորան իր հիմնական հոթփոթ բրենդի ներքո:
Ինչ է խթանում Haidilao-ի աճը?
Այլ ռեստորանային գործունեությունից եկամուտը աճել է 113.1%-ով՝ հասնելով 1.27 միլիարդ յուանի, ինչը Haidilao-ն վերագրում է «Պomegranate ծրագրի» շրջանակներում նոր ռեստորանային ձևաչափերի զարգացմանը:
Ընկերությունը նշել է, որ սննդի տաղավարի հոթփոթ և սուշի ձևաչափերը զարգացել են և մտնում են «մեծածավալ կրկնօրինակում»:
Citi-ն նշել է, որ Haidilao-ի առաջին կիսամյակի շահույթը աճել է 13%-ով՝ անցյալ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ:

Акции Haidilao International выросли на 7% в Гонконге после того, как компания опубликовала результаты за первое полугодие:
- Выручка от доставки выросла на 121,2%, достигнув 2,05 миллиарда юаней:
- Выручка от других ресторанных операций увеличилась на 113,1%, составив 1,27 миллиарда юаней:
- Haidilao заявила, что новые форматы ресторанов в рамках "Программы граната" входят в стадию "масштабного воспроизведения":
Опубликованные результаты показали, что общий доход Haidilao вырос на 7,9%, достигнув 22,34 миллиарда юаней (3,32 миллиарда долларов) за шесть месяцев, закончившихся в июне:
Основная операционная прибыль, не подлежащая IFRS, увеличилась на 4,4%, составив 2,51 миллиарда юаней:
Доставка стала самым быстрорастущим сегментом бизнеса Haidilao, выручка которого увеличилась на 121,2%, что в основном связано с быстрым ростом бизнеса быстрого питания и расширением сети доставки:
Выручка от ресторанов под брендом Haidilao, которая составила 79,9% групповых продаж, упала на 4%, составив 17,84 миллиарда юаней:
На конец июня Haidilao управляла 1,389 ресторанами под своим основным брендом хого:
Что движет ростом Haidilao?
Выручка от других ресторанных операций увеличилась на 113,1%, составив 1,27 миллиарда юаней, что Haidilao связывает с развитием брендов общественного питания в рамках "Программы граната":
Компания отметила, что форматы хого и суши в фуд-столах достигли стадии "масштабного воспроизведения":
Citi отметила, что операционная прибыль Haidilao за первое полугодие выросла на 13% по сравнению с прошлым годом: