Գևորգ Պապոյանն ընդունել է «Subway» միջազգային բրենդի տնօրենին
Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն օգոստոսի 6-ին ընդունել է «Subway» միջազգային բրենդի տարածաշրջանային գլխավոր տնօրեն Էֆե Չելիքին և հայ ներդրող Լևոն Հայրապետյանին։ Քննարկվել են «Subway» միջազգային արագ սննդի ցանցի՝ Հայաստան մուտք գործելու և 60-ից ավելի մասնաճյուղերի բացման հնարավորությունները։ Յուրաքանչյուր մասնաճյուղի ներդրումը կկազմի՝ մոտ 150,000-ից 300,000 ԱՄՆ դոլար։
Ընկերության ներկայացուցիչները նշել են, որ ծրագրի իրականացումը կարող է նպաստել նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը, միջազգային ֆրանչայզինգի մշակույթի զարգացմանը, տեղական մատակարարների ներգրավմանը, ինչպես նաև հանրային սննդի ոլորտում միջազգային չափանիշների ներդրմանը։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև նախարարի տեղակալ Լիլյա Սիրականյանն ու Ներդրումների աջակցման կենտրոն հիմնադրամի տնօրեն Գոհար Աբաջյանը։

Министр экономики Армении Георгий Папоян 6 августа встретил регионального директора международного бренда «Subway» Эфе Челикина и армянского инвестора Левона Айрапетяна. Обсуждены возможности выхода международной сети быстрого питания «Subway» на армянский рынок и открытия более 60 филиалов. Инвестиции в каждый филиал составят от 150,000 до 300,000 долларов США.
Представители компании отметили, что реализация проекта может способствовать созданию новых рабочих мест, развитию культуры международного франчайзинга, привлечению местных поставщиков, а также внедрению международных стандартов в сфере общественного питания.
На встрече также присутствовали заместитель министра Лиля Сираканян и директор Фонда поддержки инвестиций Гохар Абацян.