Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն օգոստոսի 6-ին ընդունել է «Global Tribe Gaming» ընկերության ներկայացուցիչներին։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև նախարարի տեղակալ Էդգար Զաքարյանը, ներդրումների աջակցման կենտրոն հիմնադրամի տնօրեն Գոհար Աբաջյանը և «Դվին» հյուրանոցային համալիր ՓԲԸ-ի տնօրեն Արտակ Թովմասյանը։
Ընկերությունը «Դվին» հյուրանոցային համալիրի և «Seven Visions Resort & Places»-ի հետ համագործակցությամբ նախատեսում է Երևանում ստեղծել միջազգային մակարդակի խաղային, հյուրանոցային, ժամանցային և զբոսաշրջային համալիր։ Ծրագրի ընդհանուր գնահատված ծավալը շուրջ 500 մլն ԱՄՆ դոլար է, որից 40 մլն ԱՄՆ դոլարը նախատեսվում է ուղղել հարակից անշարժ գույքի զարգացմանը, այդ թվում՝ լրացուցիչ հյուրանոցային աշտարակի կառուցմանը։ Ծրագրով նախատեսվում է ստեղծել մոտ 1,000 աշխատատեղ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ներդրումային ծրագրի իրականացման, ինչպես նաև խաղային ոլորտի հարկային, լիցենզավորման, կարգավորման և վճարային համակարգերին առնչվող հարցեր։

News | 2026/08/07 18:01
The Minister of Economy of Armenia, Gevorg Papoyan, welcomed representatives of the company Global Tribe Gaming on August 6. Also present at the meeting were Deputy Minister Edgar Zakaryan, Director of the Investment Support Center Foundation Gohar Abajyan, and Director of the Dvin Hotel Complex Artak Tovmasyan.
The company plans to create an international gaming, hotel, entertainment, and tourism complex in Yerevan in collaboration with the Dvin Hotel Complex and Seven Visions Resort & Places. The total estimated volume of the project is around $500 million, of which $40 million is planned to be directed towards the development of adjacent real estate, including the construction of an additional hotel tower. The project is expected to create approximately 1,000 jobs.
During the meeting, issues related to the implementation of the investment project, as well as tax, licensing, regulation, and payment systems in the gaming sector were discussed.