Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն օգոստոսի 6-ին ընդունել է «Global Tribe Gaming» ընկերության ներկայացուցիչներին։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև նախարարի տեղակալ Էդգար Զաքարյանը, ներդրումների աջակցման կենտրոն հիմնադրամի տնօրեն Գոհար Աբաջյանը և «Դվին» հյուրանոցային համալիր ՓԲԸ-ի տնօրեն Արտակ Թովմասյանը։
Ընկերությունը «Դվին» հյուրանոցային համալիրի և «Seven Visions Resort & Places»-ի հետ համագործակցությամբ նախատեսում է Երևանում ստեղծել միջազգային մակարդակի խաղային, հյուրանոցային, ժամանցային և զբոսաշրջային համալիր։ Ծրագրի ընդհանուր գնահատված ծավալը շուրջ 500 մլն ԱՄՆ դոլար է, որից 40 մլն ԱՄՆ դոլարը նախատեսվում է ուղղել հարակից անշարժ գույքի զարգացմանը, այդ թվում՝ լրացուցիչ հյուրանոցային աշտարակի կառուցմանը։ Ծրագրով նախատեսվում է ստեղծել մոտ 1,000 աշխատատեղ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ներդրումային ծրագրի իրականացման, ինչպես նաև խաղային ոլորտի հարկային, լիցենզավորման, կարգավորման և վճարային համակարգերին առնչվող հարցեր։

Министр экономики Армении Геворг Папоян 6 августа принял представителей компании «Global Tribe Gaming». На встрече также присутствовали заместитель министра Эдгар Закарян, директор фонда Центра поддержки инвестиций Гохар Абацян и директор гостиничного комплекса «Двин» Артак Товмасян.
Компания планирует создать в Ереване международный игровой, гостиничный, развлекательный и туристический комплекс в сотрудничестве с гостиничным комплексом «Двин» и «Seven Visions Resort & Places». Общая оценка проекта составляет около 500 миллионов долларов США, из которых 40 миллионов долларов США планируется направить на развитие сопредельной недвижимости, включая строительство дополнительной гостиничной башни. Проект предполагает создание около 1,000 рабочих мест.
Во время встречи были обсуждены вопросы реализации инвестиционного проекта, а также налоговые, лицензирование, регулирование и платежные системы в игровой сфере.