«Գազպրոմ Հայաստան»-ն հայտարարություն է տարածել
2026 թվականի հուլիս ամսին բաժանորդներին մատակարարված (վերահաշվարկված) բնական գազի և գազասպառման համակարգի տեխնիկական սպասարկման մատուցված ծառայության վերաբերյալ սահմանված տեղեկատվությունը 2026 թվականի օգոստոսի 7-ից տեղադրված է լինելու Հայաստանի Հանրապետությունում գործող բանկերի, վճարահաշվարկային կազմակերպությունների, փոստային բաժանմունքների սպասարկման կետերում:
Բաժանորդները մատակարարված (վերահաշվարկված) բնական գազի և գազասպառման համակարգի տեխնիկական սպասարկման մատուցված ծառայության արժեքը պարտավոր են վճարել վերը նշված տեղեկատվության` բանկերի, վճարահաշվարկային կազմակերպությունների, փոստային բաժանմունքների սպասարկման կետերում տեղադրելուց հետո 7 օրվա ընթացքում:

«Газпром Армения» сделала заявление
В июле 2026 года информация о поставленном (перерасчитанном) природном газе и предоставленных услугах технического обслуживания газораспределительной системы будет размещена с 7 августа 2026 года в обслуживающих пунктах банков, расчетных организаций и почтовых отделений, действующих в Республике Армения.
Абоненты обязаны оплатить стоимость поставленного (перерасчитанного) природного газа и услуг технического обслуживания газораспределительной системы в течение 7 дней после размещения вышеуказанной информации в обслуживающих пунктах банков, расчетных организаций и почтовых отделений.