ԳԱՕ-ն գտել է, որ Էլոն Մասկի DOGE-ն գերագնահատել է 110 միլիարդ դոլարի խնայողությունները
Գործողությունների հաշվետվության գրասենյակը (ԳԱՕ) պարզել է, որ Էլոն Մասկի կառավարական արդյունավետության դեպարտամենտը (DOGE) գերագնահատել է 110 միլիարդ դոլարի խնայողությունները, որոնք, ըստ նրանց, ձեռք են բերվել ԱՄՆ կառավարության համար:
ԳԱՕ-ի զեկույցը, որը ներկայացվել է անցյալ տարվա հունիսին, նշում է, որ DOGE-ն իր կայքում ներկայացրել է խնայողությունների «Ստացվող հաշիվների պատնեշ» (Wall of Receipts), սակայն այդ տվյալները չեն համապատասխանում իրականությանը:
• ԳԱՕ-ն գտել է, որ DOGE-ն իր կողմից ներկայացված 13,476 պայմանագրերից 2,503-ի համար «ոչ մի դադարեցման գործողություն» չի իրականացվել:
• DOGE-ն հայտարարել է, որ 264 վարձակալություններից 113 միլիոն դոլար խնայողություն է ձեռք բերել, սակայն ԳԱՕ-ն պարզել է, որ իրականում այդ գումարը կազմում է 53.5 միլիոն դոլար:

Управление по учету правительства (GAO) установило, что Департамент эффективности правительства Элонa Маска (DOGE) завысил свои экономии на 110 миллиардов долларов, которые, по их словам, были достигнуты для федерального правительства США:
Отчет GAO, представленный в прошлом году в июне, указывает, что DOGE представил свои экономии на сайте в разделе «Стена квитанций», однако эти данные не соответствуют действительности:
- GAO обнаружил, что из 13,476 контрактов, которые DOGE заявил о прекращении, по 2,503 не было «никаких действий по прекращению»;
- DOGE заявил, что с 264 аренды было сэкономлено 113 миллионов долларов, но GAO выяснил, что на самом деле эта сумма составляет 53,5 миллиона долларов.