Գ. Ծառուկյան. Չի կարելի պարզապես ապրել որպես խոզ, մտածել միայն սեփական շահերի մասին և անտարբեր լինել երկրի և ժողովրդի հոգսերի նկատմամբ
Լուրեր | 2026/08/11 04:01
Ծառուկյանը խոսել է բարեգործության և տնտեսական քաղաքականության կարևորության մասին
Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության նախարարությունում քննարկվել են Կազախստանի հետ համատեղ նախաձեռնությունների իրականացման հնարավորությունները:
Բարեգործությունը չի կարող փոխարինել երկրի զարգացման համար անհրաժեշտ ճիշտ տնտեսական քաղաքականությանը, նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը և առողջ տնտեսական միջավայրի ձևավորմանը:
Այս մասին հայտարարել է "Ծաղկող Հայաստան" կուսակցության առաջնորդ, գործարար Գագիկ Ծառուկյանը:
Նրա խոսքով, բարեգործությունը կարող է օգնել հազարավոր մարդկանց, զարգացնել մշակույթը, գիտությունը, կրթությունը, սպորտը և այլ ոլորտներ:
"Ես գիտեմ հարյուրավոր հայ տղաների, ովքեր միայն սկսել են ձևավորվել, ձգտել են անել ինչ-որ լավ բան իրենց քաղաքի կամ գյուղի համար: Նրանց կողքին մենք գիտենք Մանտաշովի անունը, որի շնորհիվ շատ հայ տաղանդներ կրթություն են ստացել ամբողջ աշխարհում, և հայ ժողովրդի անունը պահպանվել է բարձր: Մենք գիտենք Կրկորյանի անունը, ով մեծ գումարներ է նվիրաբերել իր պատմական հայրենիքին: Ես չեմ խոսի իմ գործերի մասին: Պատմությունը կգնահատի այն, ինչ արել եմ Հայաստանում:
Բարեգործությունը, ըստ Ծառուկյանի, պետք է լինի յուրաքանչյուրի սրտից եկող ցանկություն, որը պետք է իրականացվի հնարավորությունների սահմաններում:

G. Tsarukyan: One cannot simply live like a pig, thinking only of one's own interests and being indifferent to the concerns of one's country and people
News | 2026/08/11 04:01
Tsarukyan spoke about the importance of charity and economic policy
At the Ministry of High Technology Industry of Armenia, the possibilities of implementing joint initiatives with Kazakhstan were discussed:
Charity cannot replace the right economic policy, the creation of new jobs, and the formation of a healthy economic environment:
This was stated by the leader of the "Prosperous Armenia" party, businessman Gagik Tsarukyan:
According to him, charity can help thousands of people, develop culture, science, education, sports, and other areas:
"I know hundreds of Armenian guys who have just started to form, striving to do something good for their city or village. Glory and honor to them. Next to them, we know the name of Mantashov, thanks to whom many Armenian talents received education all over the world, and the name of the Armenian people remained high. I will not speak about my deeds. History will evaluate what I have done in Armenia:
According to Tsarukyan, charity should be a desire of everyone, coming from the heart, which everyone realizes according to their capabilities: