Գ. Ծառուկյան. Չի կարելի պարզապես ապրել որպես խոզ, մտածել միայն սեփական շահերի մասին և անտարբեր լինել երկրի և ժողովրդի հոգսերի նկատմամբ
Լուրեր | 2026/08/11 04:01
Ծառուկյանը խոսել է բարեգործության և տնտեսական քաղաքականության կարևորության մասին
Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության նախարարությունում քննարկվել են Կազախստանի հետ համատեղ նախաձեռնությունների իրականացման հնարավորությունները:
Բարեգործությունը չի կարող փոխարինել երկրի զարգացման համար անհրաժեշտ ճիշտ տնտեսական քաղաքականությանը, նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը և առողջ տնտեսական միջավայրի ձևավորմանը:
Այս մասին հայտարարել է "Ծաղկող Հայաստան" կուսակցության առաջնորդ, գործարար Գագիկ Ծառուկյանը:
Նրա խոսքով, բարեգործությունը կարող է օգնել հազարավոր մարդկանց, զարգացնել մշակույթը, գիտությունը, կրթությունը, սպորտը և այլ ոլորտներ:
"Ես գիտեմ հարյուրավոր հայ տղաների, ովքեր միայն սկսել են ձևավորվել, ձգտել են անել ինչ-որ լավ բան իրենց քաղաքի կամ գյուղի համար: Նրանց կողքին մենք գիտենք Մանտաշովի անունը, որի շնորհիվ շատ հայ տաղանդներ կրթություն են ստացել ամբողջ աշխարհում, և հայ ժողովրդի անունը պահպանվել է բարձր: Մենք գիտենք Կրկորյանի անունը, ով մեծ գումարներ է նվիրաբերել իր պատմական հայրենիքին: Ես չեմ խոսի իմ գործերի մասին: Պատմությունը կգնահատի այն, ինչ արել եմ Հայաստանում:
Բարեգործությունը, ըստ Ծառուկյանի, պետք է լինի յուրաքանչյուրի սրտից եկող ցանկություն, որը պետք է իրականացվի հնարավորությունների սահմաններում:

Г. Царукян: нельзя просто жить как свинья, думать только о своих интересах и быть равнодушным к заботам своей страны и своего народа
Новости | 2026/08/11 04:01
Царукян говорил о важности благотворительности и экономической политики
В Министерстве высоких технологий Армении обсудили возможности реализации совместных инициатив с Казахстаном:
Благотворительность не может заменить правильную экономическую политику, создание новых рабочих мест и формирование здоровой экономической среды:
Об этом заявил лидер партии "Процветающая Армения", бизнесмен Гагик Царукян:
По его словам, благотворительность может помочь тысячам людей, развивать культуру, науку, образование, спорт и другие сферы:
"Я знаю сотни армянских парней, которые только начали формироваться, стремились сделать что-то хорошее для своего города или села. Слава и честь им. Рядом с ними мы знаем имя Манташова, благодаря которому многие армянские таланты получили образование по всему миру, и имя армянского народа сохранилось высоким. Я не буду говорить о своих делах. История оценит то, что я сделал в Армении:
Благотворительность, по словам Царукяна, должна быть стремлением каждого, исходящим из сердца, которое каждый реализует в меру своих возможностей: