Լուրեր | 2026/08/12 22:35
Ընկերությունը նաև տեղեկացրել է, որ կդադարեցնի մեքենաների ներմուծումը Չինաստանից ԱՄՆ շուկա, ինչը, ըստ նրանց, կուժեղացնի Ford-ի դիրքը որպես Ամերիկայի թիվ մեկ ավտոարտադրող:
Ford-ը նշել է, որ ավելացված արտադրությունը կստեղծի "հազարավոր ուղղակի և անուղղակի աշխատանքային տեղեր ԱՄՆ-ում:"
Ford-ի CEO Jim Farley-ն նշել է, որ "Lincoln-ը ամերիկյան դասական ապրանքանիշ է, և Ford-ը Ամերիկայի ավտոարտադրողն է:" Նա ավելացրել է, որ "այս ճանապարհը հեշտ չէր, սակայն Ford-ը կառուցում է ԱՄՆ-ում, քանի որ հավատում է Ամերիկային:"
Ford-ը 2023 թվականին հայտարարել էր, որ իր հաջորդ սերնդի Lincoln Nautilus-ը կթողարկվի Չինաստանից, ինչը առաջին անգամ է, երբ ապրանքանիշը մեքենա է ներմուծում Չինաստանից ԱՄՆ:
Lincoln Navigator և Aviator մոդելները ներկայումս հավաքվում են Louisville, Kentucky և Chicago քաղաքներում, և դրանք շարունակելու են արտահանվել Կանադա, Մեքսիկա և Մերձավոր Արևելք:

Ford заявляет, что увеличивает производство Lincoln в США в 2030 году
Ford заявил в среду, что увеличивает производство своих автомобилей Lincoln в США, начиная с 2030 года.
Компания также сообщила, что прекращает импорт автомобилей из Китая на рынок США, что, по ее словам, "дальше укрепит позицию Ford как номер один среди автопроизводителей в Америке."
Ford ожидает, что увеличение производства создаст "тысячи прямых и косвенных рабочих мест в США."
"Lincoln - это поистине американский бренд, а Ford - американский автопроизводитель," - сказал в заявлении генеральный директор Jim Farley. "Этот путь не был легким. На самом деле, это путь, который большинство наших конкурентов не выбирает. Но Ford строит в Америке, потому что мы верим в Америку, и мы снова ставим на эту веру."
Объявление совпадает с тем, что Ford подчеркивает свое производство в США, особенно в свете тарифов на автомобили президента Дональда Трампа и неопределенности с торговой сделкой USMCA.