Այս ամառ Idram և IDBank-ի աջակցությամբ 200 երեխաներ մասնակցել են Երեւանի և Հայաստանի տարբեր տարածաշրջանների «Հանրապետական կենտրոնի» մանկական և երիտասարդական սպորտային-տուրիստական ճամբարին: Օգոստոսի 11-16-ը երեխաները հնարավորություն ունեցան ակտիվ հանգիստը համադրել նոր գիտելիքների ձեռքբերման հետ: Նրանք սովորեցին, թե ինչպես կողմնորոշվել բարդ տեղանքում, ծանոթացան առաջին օգնության հիմունքներին, իսկ ճամբարի օրերից մեկը նվիրված էր ֆինանսական գրագիտությանը:
Idram և IDBank-ի Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավար Թաթևիկ Վարդավանյանի հետ երեխաները քննարկեցին ֆինանսների ճիշտ կառավարման, առանցնային վճարների և ֆինանսական անվտանգության հիմնական սկզբունքները: Idram և IDBank-ը երկրորդ տարին անընդմեջ ֆինանսավորում են ճամբարի անցկացումը՝ երեխաների ֆինանսական և թվային գրագիտության զարգացման կարևոր ուղղություն դարձնելով:
«Ֆինանսական գրագետներ Idram և IDBank-ի հետ» արշավը շարունակվում է տարբեր կրթական հաստատություններում և ճամբարներում, օգնելով երեխաներին վաղ տարիքից ձեռք բերել անհրաժեշտ ֆինանսական գիտելիքներ և հմտություններ:

Этим летом при поддержке Idram и IDBank 200 воспитанников ГНКО «Республиканский центр детей и подростков» из Еревана и разных регионов Армении вновь приняли участие в детско-юношеском спортивно-туристическом палаточном лагере. С 11 по 16 августа дети получили возможность совместить активный отдых с получением новых знаний: они учились ориентироваться на сложной местности, познакомились с основами оказания первой помощи, а один из дней лагеря был посвящен финансовой грамотности.
Вместе с руководителем Управления коммуникаций и программ корпоративной социальной ответственности Idram и IDBank Татевик Вардаванян дети обсудили основные принципы грамотного управления финансами, безналичных платежей и финансовой безопасности. Idram и IDBank второй год подряд финансируют проведение лагеря в рамках программ корпоративной социальной ответственности.
Развитие финансовой и цифровой грамотности детей является одним из важных направлений социальной ответственности компаний. Кампания «Финансово грамотные вместе с Idram и IDBank», проводимая в различных образовательных учреждениях и лагерях, продолжается, помогая детям с раннего возраста приобретать необходимые в повседневной жизни финансовые знания и навыки.