Ֆասթ Բանկի աջակցությամբ օրերս կայացել է Հայկական բժշկական ասոցիացիայի հերթական համաժողովը, որը մեկ հարկի տակ էր համախմբել բժշկության տարբեր ոլորտների առաջատար մասնագետների։ Համաժողովը նվիրված էր մետաբոլիկ համախտանիշի կանխարգելման, վաղ հայտնաբերման, ախտորոշման և կառավարման ժամանակակից մոտեցումներին։ Ոլորտի մասնագետների քննարկման առանցքում բժշկական տարբեր մասնագետների միջև համագործակցության կարևորությունն էր։
Ֆասթ Բանկի և Հայկական բժշկական ասոցիացիայի գործակցության շրջանակներում կայացել է նաև ալերգիկ հիվանդությունների, իմունային համակարգի խանգարումների թեմայով համաժողով։ Բանկի կողմից նման առողջապահական և կրթական նախաձեռնությունների աջակցությունը նպաստում է մասնագիտական երկխոսության ընդլայնմանը, ժամանակակից բժշկական գիտելիքի տարածմանն ու առողջապահության ոլորտի կայուն զարգացմանը։
Ֆասթ Բանկը թվային բանկ դառնալուն միտված ընկերություն է, որը ներկայացված է Երևանում և Հայաստանի բոլոր մարզերում։ Ֆասթ Բանկը վերահսկվում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից։

Recently, a conference organized by the Armenian Medical Association was held with the support of Fast Bank, bringing together leading specialists from various fields of medicine under one roof. The conference focused on modern approaches to the prevention, early detection, diagnosis, and management of metabolic syndrome. The importance of collaboration among different medical specialists was at the center of the discussions among industry experts.
Within the framework of cooperation between Fast Bank and the Armenian Medical Association, a conference on allergic diseases and immune system disorders was also held. The bank's support for such health and educational initiatives contributes to the expansion of professional dialogue, the dissemination of modern medical knowledge, and the sustainable development of the healthcare sector.
Fast Bank is a company aiming to become a digital bank, represented in Yerevan and all regions of Armenia. Fast Bank is regulated by the Central Bank of the Republic of Armenia.