Ֆասթ Բանկը տեղաբաշխում է 13 միլիարդ ՀՀ դրամ ընդհանուր ծավալով արժեկտրոնային պարտատոմսեր
Ֆասթ Բանկը օգոստոսի 10-ից դեկտեմբերի 30-ը տեղաբաշխում է 13,000,000,000 ՀՀ դրամ ընդհանուր ծավալով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր։ Նոր դրամային պարտատոմսերը թողարկվել են 100,000 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով եւ 24 ամիս շրջանառության ժամկետով:
Բանկից հայտնել են, որ պարտատոմսերի տարեկան տոկոսային եկամտաբերությունը կազմում է 10.25%։ Արժեկտրոնների վճարումը կատարվում է կիսամյակային պարբերականությամբ՝ 6 ամիսը մեկ։ Հիշեցնենք նաեւ, որ պարտատոմսերից ստացվող եկամուտն ազատված է եկամտային հարկից մինչեւ 2027թ․ դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ։
Ֆասթ Բանկի հաճախորդները հնարավորություն ունեն ձեռք բերել պարտատոմսերն ամբողջովին հեռավար՝ Ֆասթ Բանկ Մոբայլ հավելվածի կամ առցանց բանկինգի միջոցով։ Բանկի գործող հաճախորդ չլինելու դեպքում հնարավոր է ներբեռնել Ֆասթ Բանկ Մոբայլ հավելվածը, անցնել առցանց գրանցման եւ նույնականացման գործընթացը, բացել հաշիվ եւ առանց բանկ այցելելու ձեռք բերել պարտատոմսեր։
Հավելված մուտք գործելուց հետո անհրաժեշտ է գլխավոր էջում ընտրել «Պարտատոմսեր», ապա «Ընթացիկ տեղաբաշխումներ» բաժինները։ Ընդամենը մի քանի դաշտ լրացնելուց հետո պարտատոմսերի ձեռքբերման գործընթացն իրականացվում է։ Ձեռք բերված պարտատոմսերը եւ դրանց ողջ նկարագիրն արտացոլվելու է հավելվածի «Իմ պարտատոմսերը» բաժնում։
Ծրագրային ազդագրի, Ազդագրի լրացման եւ Թողարկման վերջնական պայմանների էլեկտրոնային տարբերակը կարելի է բեռնել հետեւյալ հղումով, իսկ թղթային տարբերակները` այցելելով Ֆասթ Բանկի գլխամասային գրասենյակ կամ Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ։
Ֆասթ Բանկը շարունակաբար ընդլայնում է իր ծառայությունների շրջանակը՝ առաջարկելով 24/7 արագ, հարմարավետ եւ անվտանգ ֆինանսական լուծումներ Երեւանում եւ Հայաստանի բոլոր մարզերում։ Ֆասթ Բանկը վերահսկվում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից:

News | 2026/08/10 22:01
Fast Bank is issuing coupon bonds worth 13,000,000,000 AMD from August 10 to December 30. The new AMD bonds are issued with a nominal value of 100,000 AMD and a circulation period of 24 months:
The bank has announced that the annual yield of the bonds is 10.25%. Coupon payments are made semi-annually, every 6 months. It is also noted that the income from the bonds is exempt from income tax until December 31, 2027, inclusive.
Fast Bank customers can purchase the bonds entirely remotely through the Fast Bank Mobile app or online banking. If you are not an existing customer of the bank, you can download the Fast Bank Mobile app, go through the online registration and identification process, open an account, and purchase bonds without visiting the bank.
After logging into the app, you need to select the sections “Bonds” and then “Current Placements” on the main page. After filling in just a few fields, the process of acquiring the bonds is completed. The purchased bonds and their full description will be reflected in the “My Bonds” section of the app.
The electronic version of the program notification, completion of the Act, and final terms of issuance can be downloaded via the following link, while paper versions can be obtained by visiting the head office of Fast Bank or any branch of the bank.
Fast Bank continuously expands its range of services, offering 24/7 fast, convenient, and secure financial solutions in Yerevan and all regions of Armenia. Fast Bank is regulated by the Central Bank of the Republic of Armenia.