Ֆասթ Բանկը տեղաբաշխում է 13 միլիարդ ՀՀ դրամ ընդհանուր ծավալով արժեկտրոնային պարտատոմսեր
Ֆասթ Բանկը օգոստոսի 10-ից դեկտեմբերի 30-ը տեղաբաշխում է 13,000,000,000 ՀՀ դրամ ընդհանուր ծավալով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր։ Նոր դրամային պարտատոմսերը թողարկվել են 100,000 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով եւ 24 ամիս շրջանառության ժամկետով:
Բանկից հայտնել են, որ պարտատոմսերի տարեկան տոկոսային եկամտաբերությունը կազմում է 10.25%։ Արժեկտրոնների վճարումը կատարվում է կիսամյակային պարբերականությամբ՝ 6 ամիսը մեկ։ Հիշեցնենք նաեւ, որ պարտատոմսերից ստացվող եկամուտն ազատված է եկամտային հարկից մինչեւ 2027թ․ դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ։
Ֆասթ Բանկի հաճախորդները հնարավորություն ունեն ձեռք բերել պարտատոմսերն ամբողջովին հեռավար՝ Ֆասթ Բանկ Մոբայլ հավելվածի կամ առցանց բանկինգի միջոցով։ Բանկի գործող հաճախորդ չլինելու դեպքում հնարավոր է ներբեռնել Ֆասթ Բանկ Մոբայլ հավելվածը, անցնել առցանց գրանցման եւ նույնականացման գործընթացը, բացել հաշիվ եւ առանց բանկ այցելելու ձեռք բերել պարտատոմսեր։
Հավելված մուտք գործելուց հետո անհրաժեշտ է գլխավոր էջում ընտրել «Պարտատոմսեր», ապա «Ընթացիկ տեղաբաշխումներ» բաժինները։ Ընդամենը մի քանի դաշտ լրացնելուց հետո պարտատոմսերի ձեռքբերման գործընթացն իրականացվում է։ Ձեռք բերված պարտատոմսերը եւ դրանց ողջ նկարագիրն արտացոլվելու է հավելվածի «Իմ պարտատոմսերը» բաժնում։
Ծրագրային ազդագրի, Ազդագրի լրացման եւ Թողարկման վերջնական պայմանների էլեկտրոնային տարբերակը կարելի է բեռնել հետեւյալ հղումով, իսկ թղթային տարբերակները` այցելելով Ֆասթ Բանկի գլխամասային գրասենյակ կամ Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ։
Ֆասթ Բանկը շարունակաբար ընդլայնում է իր ծառայությունների շրջանակը՝ առաջարկելով 24/7 արագ, հարմարավետ եւ անվտանգ ֆինանսական լուծումներ Երեւանում եւ Հայաստանի բոլոր մարզերում։ Ֆասթ Բանկը վերահսկվում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից:

Фаст Банк размещает облигации на сумму 13 миллиардов драмов
Фаст Банк с 10 августа по 30 декабря размещает облигации на сумму 13,000,000,000 драмов. Новые драмовые облигации выпущены номиналом 100,000 драмов и сроком обращения 24 месяца:
В банке сообщили, что годовая доходность облигаций составляет 10.25%. Выплата купонов осуществляется раз в полгода — каждые 6 месяцев. Также напоминаем, что доход от облигаций освобожден от подоходного налога до 31 декабря 2027 года включительно.
Клиенты Фаст Банка могут полностью удаленно приобрести облигации через мобильное приложение Фаст Банк или онлайн-банкинг. Если вы не являетесь действующим клиентом банка, вы можете скачать мобильное приложение Фаст Банк, пройти онлайн-регистрацию и идентификацию, открыть счет и приобрести облигации без посещения банка.
После входа в приложение необходимо выбрать в главном меню разделы «Облигации», затем «Текущие размещения». Заполнив всего несколько полей, процесс приобретения облигаций осуществляется. Приобретенные облигации и их полное описание будут отображаться в разделе «Мои облигации» приложения.
Электронную версию программного уведомления, заполнения акта и окончательных условий выпуска можно скачать по следующей ссылке, а бумажные версии можно получить, посетив главный офис Фаст Банка или любое отделение банка.
Фаст Банк постоянно расширяет спектр своих услуг, предлагая круглосуточные быстрые, удобные и безопасные финансовые решения в Ереване и во всех регионах Армении. Фаст Банк контролируется Центральным банком РА.