Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության ժամանակավոր պաշտոնակատար Վահան Կոստանյանը Կիևում հանդիպել է Ուկրաինայի Վերահսկիչ խորհրդի փոխնախագահ Ելենա Կոնդրատյուկի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ուկրաինական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, ընդգծվել է բարձր մակարդակի ակտիվացած շփումների շարունակական ընդլայնման և երկկողմ օրակարգի ամրապնդման անհրաժեշտությունը:
Կողմերը նշել են, որ միջխորհրդարանական համագործակցությունը կարևոր դեր ունի երկկողմ հարաբերությունների առաջ推进ման գործում, ինչպես նաև անհրաժեշտ է խորացնել համագործակցությունը բազմակողմ խորհրդարանական հարթակներում:
Նրանք նաև փոխանակվել են տարածաշրջանային և միջազգային նշանակության հարցերի վերաբերյալ կարծիքներով, ընդգծելով կայուն և երկարաժամկետ խաղաղության առաջխաղացման կարևորությունը:

В рамках рабочего визита в Киев в.и.о. заместителя министра иностранных дел Армении Ваан Костанян встретился с заместителем председателя Верховной рады Украины (ВРУ) Еленой Кондратюк. Собеседники обсудили перспективы развития армяно-украинских отношений, подчеркнув необходимость дальнейшего расширения активизировавшихся в последнее время контактов на высоком уровне и укрепления двусторонней повестки.
Подчеркивая роль межпарламентского сотрудничества в продвижении двусторонних отношений, Ваан Костанян и Елена Кондратюк отметили важность дальнейшего укрепления связей между парламентами двух стран, а также углубления взаимодействия на многосторонних парламентских площадках.
Стороны также обменялись мнениями по вопросам регионального и международного значения. Была подчеркнута важность продвижения стабильного и долгосрочного мира.