Երևանում 10․4 մլն եվրո պետական վարկը չի գործում
Երևանում 10.4 միլիոն եվրո վարկային միջոցներով կառուցված կեղտաջրերի մաքրման կայանը չի գործում։ Պետական կառույցները որևէ հստակ բացատրություն չեն տալիս՝ ինչու 10 տարվա մեջ հնարավոր չեղավ շահագործել կայանը։
«8-րդ հարկ» փոդքասթի այս թողարկմանը «Հետքի» լրագրողներ Հայկ Մակիյանը և Ժենյա Գևորգյանը քննարկում են կեղտաջրերի մաքրման թանկարժեք կայանի կառուցման, չշահագործման և պետական կառույցների կրավորական կեցվածքը։ Փոդքասթի շրջանակում նրանք անդրադառնում են նաև Երևանում առաջիկայում սպասվող COP17 համաժողովին և կեղտաջրերի կառավարման վերաբերյալ քաղաքական ուժերի ծրագրերին։

The wastewater treatment plant built in Yerevan with a state loan of 10.4 million euros is not operational. State entities provide no clear explanations as to why the plant has not been utilized in the past 10 years.
In this episode of the "8th Floor" podcast, Hetq journalists Hayk Makiyan and Zenya Gevorgyan discuss the construction of the expensive wastewater treatment plant, its non-operation, and the indifferent attitude of state structures. They also address the upcoming COP17 conference in Yerevan and the plans of political forces regarding wastewater management.