Երևանում 10․4 մլն եվրո պետական վարկը չի գործում
Երևանում 10.4 միլիոն եվրո վարկային միջոցներով կառուցված կեղտաջրերի մաքրման կայանը չի գործում։ Պետական կառույցները որևէ հստակ բացատրություն չեն տալիս՝ ինչու 10 տարվա մեջ հնարավոր չեղավ շահագործել կայանը։
«8-րդ հարկ» փոդքասթի այս թողարկմանը «Հետքի» լրագրողներ Հայկ Մակիյանը և Ժենյա Գևորգյանը քննարկում են կեղտաջրերի մաքրման թանկարժեք կայանի կառուցման, չշահագործման և պետական կառույցների կրավորական կեցվածքը։ Փոդքասթի շրջանակում նրանք անդրադառնում են նաև Երևանում առաջիկայում սպասվող COP17 համաժողովին և կեղտաջրերի կառավարման վերաբերյալ քաղաքական ուժերի ծրագրերին։

В Ереване не работает станция очистки сточных вод, построенная на средства государственного кредита в 10,4 миллиона евро. Государственные структуры не дают четких объяснений, почему за 10 лет не удалось запустить станцию.
В этом выпуске подкаста «8-й этаж» журналисты «Хетк» Хайк Макиян и Женя Геворгян обсуждают строительство дорогой станции очистки сточных вод, ее неработоспособность и безразличное отношение государственных структур. В рамках подкаста они также затрагивают предстоящую конференцию COP17 в Ереване и программы политических сил по управлению сточными водами.