Անтикոռուպցիոն կոմիտեն ներկայացրել է մեղադրանք Երևան քաղաքի նախկին քաղաքապետարանի պաշտոնյային, ով 2010-2018 թվականներին զբաղեցրել է ճարտարապետության և քաղաքաշինության վարչության ղեկավարի պաշտոնը: Նա, չարաշահելով իր պաշտոնական լիազորությունները, պատճառել է զգալի վնաս պետության օրինական շահերին:
Նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ նախկին պաշտոնյան մունիցիպալիտետի ղեկավարին ներկայացրել է կեղծ տեղեկություններ՝ 2500 քառակուսի մետր մակերեսով հողամասի նպատակային նշանակության ապօրինի փոփոխություն կատարելու և այն նախկին փոխքաղաքապետի որդուն փոխանցելու նպատակով:
Նա նաև կեղծ եզրակացություն է տվել, որպեսզի գրանցվի սեփականության իրավունք՝ նախկին նախագահին մոտ կանգնած անձի կնոջ անունով, ինչը հակասում է հողային օրենսդրությանը:
Այս գործընթացի արդյունքում, հողամասը ապօրինի փոխանցվել է ընկերության, որի համար վճարվել է ավելի քան 24 միլիոն դրամ, ինչը պատճառել է զգալի վնաս հասարակության իրավունքներին և օրինական շահերին:

Антикоррупционный комитет предъявил обвинение бывшему чиновнику мэрии Еревана, который занимал должность руководителя управления архитектуры и градостроительства с 2010 по 2018 год. Он, злоупотребив служебным положением, причинил значительный ущерб законным интересам государства.
В ходе предварительного расследования было установлено, что данный должностной лицо предоставило мэру ложные данные с целью незаконного оформления изменения целевого назначения земельного участка площадью 2500 квадратных метров и его незаконной передачи в собственность сына заместителя мэра.
Кроме того, он выдал ложное заключение для регистрации права собственности на имя супруги главы службы телохранителей, что противоречит нормам, установленным Земельным кодексом.
В результате, земельный участок был незаконно отчужден в пользу компании за более чем 24 миллиона драмов, что нанесло значительный ущерб правам и законным интересам общества.
Предварительное расследование уголовного дела завершено, и бывшему должностному лицу мэрии предъявлено обвинение.