Equinor-ը 2030 թվականին միջազգային արտադրության 27% աճ է նախատեսում
Equinor-ը նախատեսում է միջազգային արտադրությունը 750,000-ից հասցնել 950,000 բարակների համարժեք օրական մինչև 2030 թվականը
Equinor-ը նախատեսում է միջազգային արտադրությունը 2030 թվականին հասցնել 950,000 բարակների համարժեք օրական, կենտրոնանալով ավելի բարձր եկամտաբեր շուկաներում ներդրումներ կատարելու վրա: ԱՄՆ-ն, Բրազիլիան և Անգոլան կլինեն ընդլայնման հիմնական ուղղությունները:
Equinor-ի միջազգային արտադրությունը 2026 թվականի երկրորդ եռամսյակում 750,000 բարակների համարժեք օրական էր: Ընկերությունը ակնկալում է, որ այս թիվը 2030 թվականին կհասնի 950,000 բարակների համարժեք օրական:
Equinor-ի գործադիր փոխնախագահ Ֆիլիպ Մաթյուի խոսքերով, «Equinor-ի միջազգային նավթ և գազի պորտֆելը պարզեցված, բարելավված և նշանակալի աճի պատրաստ է»: Ընկերությունը նախատեսում է, որ արտադրությունից ստացվող դրամական հոսքերը 2030 թվականին կաճեն մոտ 80%:
Equinor-ն ակտիվորեն զարգացնում է իր արտադրությունը ԱՄՆ-ում, Բրազիլիայում և Անգոլայում, ինչպես նաև հետազոտական հնարավորություններ է փնտրում:

Equinor Targets 27% International Production Growth by 2030
Equinor plans to increase international production from 750,000 to 950,000 barrels of oil equivalent per day by 2030
Equinor plans to increase international production to 950,000 barrels of oil equivalent per day by 2030, focusing investments in fewer, higher-return markets. The U.S., Brazil, and Angola will be key expansion areas.
Equinor's international production averaged 750,000 barrels of oil equivalent per day in the second quarter of 2026. The company expects this figure to rise to 950,000 barrels of oil equivalent per day by 2030.
According to Executive Vice President Philippe Mathieu, "Equinor's international oil and gas portfolio is simplified, improved, and set for significant growth." Cash flow from production is expected to grow around 80% by 2030.
Equinor is actively developing its production in the U.S., Brazil, and Angola, while also pursuing exploration opportunities.