Equinor-ը 2030 թվականին միջազգային արտադրության 27% աճ է նախատեսում
Equinor-ը նախատեսում է միջազգային արտադրությունը 750,000-ից հասցնել 950,000 բարակների համարժեք օրական մինչև 2030 թվականը
Equinor-ը նախատեսում է միջազգային արտադրությունը 2030 թվականին հասցնել 950,000 բարակների համարժեք օրական, կենտրոնանալով ավելի բարձր եկամտաբեր շուկաներում ներդրումներ կատարելու վրա: ԱՄՆ-ն, Բրազիլիան և Անգոլան կլինեն ընդլայնման հիմնական ուղղությունները:
Equinor-ի միջազգային արտադրությունը 2026 թվականի երկրորդ եռամսյակում 750,000 բարակների համարժեք օրական էր: Ընկերությունը ակնկալում է, որ այս թիվը 2030 թվականին կհասնի 950,000 բարակների համարժեք օրական:
Equinor-ի գործադիր փոխնախագահ Ֆիլիպ Մաթյուի խոսքերով, «Equinor-ի միջազգային նավթ և գազի պորտֆելը պարզեցված, բարելավված և նշանակալի աճի պատրաստ է»: Ընկերությունը նախատեսում է, որ արտադրությունից ստացվող դրամական հոսքերը 2030 թվականին կաճեն մոտ 80%:
Equinor-ն ակտիվորեն զարգացնում է իր արտադրությունը ԱՄՆ-ում, Բրազիլիայում և Անգոլայում, ինչպես նաև հետազոտական հնարավորություններ է փնտրում:

Equinor планирует увеличить международное производство до 950,000 баррелей эквивалента в день к 2030 году, сосредоточив инвестиции на более прибыльных рынках. США, Бразилия и Ангола станут основными направлениями расширения.
Международное производство Equinor в среднем составило 750,000 баррелей эквивалента в день во втором квартале 2026 года. Компания ожидает, что к 2030 году этот показатель вырастет до 950,000 баррелей эквивалента в день.
По словам исполнительного вице-президента Филиппа Матье, «международный портфель Equinor в области нефти и газа упрощен, улучшен и готов к значительному росту». Ожидается, что денежный поток от производства вырастет примерно на 80% к 2030 году.
Equinor активно развивает свое производство в США, Бразилии и Анголе, а также ищет исследовательские возможности.