Ընտրանքային ներդրողները increasingly վճարում են ոսկու գների աճի մասնակցության համար, ըստ քվանտային առևտրային ընկերություն Susquehanna-ի: Ոսկին աճել է, մինչդեռ մեկ ամսվա ենթադրյալ անկայունությունը մնում է մոտակա ցածր մակարդակներին, նշել է Քրիս Մյուրհին, ընկերության derivatives ռազմավարության համահեղինակ:
Նա նշել է, որ սա թույլ է տալիս ներդրողներին ավելացնել աճի մասնակցությունը առանց բարձր ծավալ վճարելու: Միևնույն ժամանակ, թանկարժեք մետաղը նորից ստացել է ներդրումներ:
Մյուրհին նշել է, որ 8,000 նոյեմբերի 460 կանչեր SPDR Gold Trust-ի համար գնվել են մոտ $5.55-ով: Փոխանակման հիմնադրամը երկուշաբթի օրը փակվել է $405.49-ով:
Խախտումների փոփոխությունները, որոնք չափում են տարբեր գների կետերում ընտրանքների պահանջարկը, հատկապես կարևոր են, նշել է Մյուրհին: Ոսկու «խախտումը» զգալիորեն տեղափոխվել է դեպի վերևի կանչեր, փոխարենը ներքևի վաճառքի համար, ինչը հակառակ է նախորդ ամառվա կարգավիճակին, երբ վաճառքի պաշտպանությունը հարաբերականորեն ավելի հարուստ էր:
«Այս ֆոնին աջակցվում է նաև ներդրումների հոսքերով, քանի որ ոսկու հիմնադրամները տեսնում են իրենց ամենաուժեղ հոսքերը հունվարից ի վեր», - ասել է քվանտային առևտրային ընկերությունը:
Spot ոսկին աճել է 0.3%-ով և կազմում է $4,428.43 մեկ ունցիայի համար: ԱՄՆ ոսկու ֆյուչերսները դեկտեմբերի համար աճել են 0.2%-ով և փակվել են $4,482.40-ով:

Инвесторы по опционам делают ставки на рост цен на золото
Инвесторы по опционам все чаще платят за участие в дальнейшем росте цен на золото, согласно данным квантовой торговой компании Susquehanna. Золото выросло, в то время как одномесячная подразумеваемая волатильность остается на недавних низких уровнях, отметил Крис Мерфи, сопредседатель стратегии деривативов компании, добавив, что это позволяет инвесторам увеличить экспозицию к росту без необходимости платить за более высокий объем.
В то же время драгоценный металл снова привлек новые инвестиции. Мерфи привел пример сделки, в которой было куплено 8,000 опционов на покупку с ценой исполнения 460 долларов на SPDR Gold Trust за около 5.55 долларов. Биржевой фонд закрылся в понедельник на уровне 405.49 долларов.
Изменения в сдвиге, который измеряет спрос на опционы по различным ценовым уровням, были особенно важны, отметил Мерфи. «Сдвиг в золоте существенно изменился от защитных путов к опционам на покупку, что противоположно предыдущей летней ситуации, когда защита путов была относительно дороже», - сказал Мерфи, добавив, что недавняя покупка примерно 25,000 путов с ценой исполнения 350 долларов за 0.62 доллара «воспользовалась более дешевой защитой вниз».
«Фон также поддерживается потоками, поскольку фонды золота видят свои самые сильные притоки с января», - добавила квантовая торговая компания. Спотовое золото выросло на 0.3% и составило 4,428.43 долларов за унцию. Фьючерсы на золото в США с поставкой в декабре выросли на 0.2% и закрылись на уровне 4,482.40 долларов.