Դոլարի փոխարժեքը նվազել է, եվրոն ու ոսկու գինն՝ աճել
ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ օգոստոսի 13-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքը նվազել է 0.05 դրամով և կազմել 365.86 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքը նվազել է 0.0506 դրամով և կազմել 4.3638 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքն աճել է 0.02 դրամով և կազմել 422.06 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքն աճել է 0.27 դրամով և կազմել 450.62 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքը նվազել է 0.98 դրամով և կազմել 493.55 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքն աճել է 0.09 դրամով և կազմել 139.8 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքը չի փոխվել և կրկին կազմել է 0.026625 դրամ՝ 100 ռիալի համար. Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքն աճել է 0.0001 դրամով և կազմել 3.8346 դրամ:
ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքը նվազել է 0.016 դրամով և կազմել 99.608 դրամ: Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքը նվազել է 0.002 դրամով և կազմել 54.259 դրամ: Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքը նվազել է 0.031 դրամով և կազմել 22.961 դրամ:
Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքը նվազել է 0.006 դրամով և կազմել 46.625 դրամ: Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքն աճել է 0.0043 դրամով և կազմել 7.8661 դրամ` 10 տենգեի համար. Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքը նվազել է 0.0006 դրամով և կազմել 4.1822 դրամ. Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքը նվազել է 0.37 դրամով և կազմել 123.75 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա ոսկու (XAU) գինն աճել է 502 դրամով և կազմել 52,069.00 դրամ, իսկ Արծաթի (XAG) գինն աճել է 12.43 դրամով և կազմել 779.28 դրամ:

Центральный банк Армении сообщил «Бизнес 24», что на 13 августа курсы армянского драма установлены следующим образом: курс доллара США (USD) снизился на 0.05 драма и составил 365.86 драм, а курс российского рубля (RUR) снизился на 0.0506 драма и составил 4.3638 драма.
В то же время курс евро (EUR) вырос на 0.02 драма и составил 422.06 драма. Курс швейцарского франка (CHF) вырос на 0.27 драма и составил 450.62 драма, а курс британского фунта (GBP) снизился на 0.98 драма и составил 493.55 драма.
Курс грузинского лари (GEL) вырос на 0.09 драма и составил 139.8 драма. Курс иранского риала (IRR) остался без изменений и снова составил 0.026625 драма за 100 риалов. Курс индийской рупии (INR) вырос на 0.0001 драма и составил 3.8346 драма.
Курс дирхама ОАЭ (AED) снизился на 0.016 драма и составил 99.608 драма. Курс китайского юаня (CNY) снизился на 0.002 драма и составил 54.259 драма. Курс японской иены (JPY) снизился на 0.031 драма и составил 22.961 драма.
Курс гонконгского доллара (HKD) снизился на 0.006 драма и составил 46.625 драма. Курс казахского тенге (KZT) вырос на 0.0043 драма и составил 7.8661 драма за 10 тенге. Курс киргизского сома (KGS) снизился на 0.0006 драма и составил 4.1822 драма. Курс белорусского рубля (BYN) снизился на 0.37 драма и составил 123.75 драма.
Что касается драгоценных металлов, то цена золота (XAU) выросла на 502 драма и составила 52,069.00 драма, а цена серебра (XAG) выросла на 12.43 драма и составила 779.28 драма.