Դոլարի փոխարժեքը նվազել է, եվրոն ու ոսկու գինն՝ աճել
ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ օգոստոսի 10-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են: ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքը նվազել է 0.29 դրամով և կազմել 365.88 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքը նվազել է 0.0171 դրամով և կազմել 4.4354 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքն աճել է 0.69 դրամով և կազմել 422.81 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքն աճել է 0.59 դրամով և կազմել 452.54 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքն աճել է 1.91 դրամով և կազմել 494.01 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքը նվազել է 0.02 դրամով և կազմել 139.71 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքը նվազել է 0.00002 դրամով և կազմել 0.026628 դրամ՝ 100 ռիալի համար. Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքը նվազել է 0.0048 դրամով և կազմել 3.841 դրամ:
ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքը նվազել է 0.079 դրամով և կազմել 99.613 դրամ: Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքը նվազել է 0.013 դրամով և կազմել 54.25 դրամ: Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքը նվազել է 0.088 դրամով և կազմել 23.042 դրամ:
Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքը նվազել է 0.038 դրամով և կազմել 46.637 դրամ: Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքն աճել է 0.0343 դրամով և կազմել 7.8478 դրամ` 10 տենգեի համար. Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքը նվազել է 0.0034 դրամով և կազմել 4.1817 դրամ. Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքը նվազել է 0.52 դրամով և կազմել 124.09 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա ոսկու (XAU) գինն աճել է 756 դրամով և կազմել 51,000.00 դրամ, իսկ Արծաթի (XAG) գինն աճել է 29.84 դրամով և կազմել 756.62 դրամ:

Курс доллара снизился, евро и цена золота выросли
Центральный банк Армении сообщил «Бизнес 24», что на 10 августа установлены следующие курсы армянского драма. Курс доллара США (USD) снизился на 0.29 драма и составил 365.88 драма, а курс российского рубля (RUR) снизился на 0.0171 драма и составил 4.4354 драма:
В то же время курс евро (EUR) увеличился на 0.69 драма и составил 422.81 драма. Курс швейцарского франка (CHF) увеличился на 0.59 драма и составил 452.54 драма, а курс британского фунта (GBP) увеличился на 1.91 драма и составил 494.01 драма:
Курс грузинского лари (GEL) снизился на 0.02 драма и составил 139.71 драма. Курс иранского риала (IRR) снизился на 0.00002 драма и составил 0.026628 драма за 100 риалов. Курс индийской рупии (INR) снизился на 0.0048 драма и составил 3.841 драма:
Курс дирхама ОАЭ (AED) снизился на 0.079 драма и составил 99.613 драма. Курс китайского юаня (CNY) снизился на 0.013 драма и составил 54.25 драма. Курс японской иены (JPY) снизился на 0.088 драма и составил 23.042 драма:
Курс гонконгского доллара (HKD) снизился на 0.038 драма и составил 46.637 драма. Курс казахского тенге (KZT) увеличился на 0.0343 драма и составил 7.8478 драма за 10 тенге. Курс киргизского сома (KGS) снизился на 0.0034 драма и составил 4.1817 драма. Курс белорусского рубля (BYN) снизился на 0.52 драма и составил 124.09 драма:
Что касается драгоценных металлов, то цена золота (XAU) увеличилась на 756 драмов и составила 51,000.00 драм, а цена серебра (XAG) увеличилась на 29.84 драма и составила 756.62 драма: