ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ օգոստոսի 05-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքը նվազել է 0.87 դրամով և կազմել 366.14 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքը նվազել է 0.0219 դրամով և կազմել 4.5041 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքն աճել է 0.06 դրամով և կազմել 422.56 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքը նվազել է 0.74 դրամով և կազմել 452.36 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքը նվազել է 0.21 դրամով և կազմել 493.12 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքը նվազել է 0.35 դրամով և կազմել 139.73 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքը նվազել է 0.00005 դրամով և կազմել 0.026638 դրամ՝ 100 ռիալի համար: Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքը չի փոխվել և կրկին կազմել է 3.8491 դրամ:
ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքը նվազել է 0.245 դրամով և կազմել 99.684 դրամ. Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքը նվազել է 0.106 դրամով և կազմել 54.242 դրամ:
Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքը նվազել է 0.033 դրամով և կազմել 23.222 դրամ: Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքը նվազել է 0.113 դրամով և կազմել 46.681 դրամ:
Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքը նվազել է 0.0007 դրամով և կազմել 7.7972 դրամ՝ 10 տենգեի համար: Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքը նվազել է 0.0072 դրամով և կազմել 4.1798 դրամ. Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքը նվազել է 0.97 դրամով և կազմել 125.23 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա ոսկու (XAU) գինն աճել է 547 դրամով և կազմել 48,078.00 դրամ, իսկ Արծաթի (XAG) գինն աճել է 8.03 դրամով և կազմել 692.00 դրամ:

Курс доллара снизился, евро и цена золота выросли
Центральный банк Армении сообщил «Бизнес 24», что на 5 августа курсы драма, установленные банком, следующие: курс доллара США (USD) снизился на 0.87 драма и составил 366.14 драма, а курс российского рубля (RUR) снизился на 0.0219 драма и составил 4.5041 драма:
В то же время курс евро (EUR) вырос на 0.06 драма и составил 422.56 драма. Курс швейцарского франка (CHF) снизился на 0.74 драма и составил 452.36 драма, а курс британского фунта (GBP) снизился на 0.21 драма и составил 493.12 драма.
Курс грузинского лари (GEL) снизился на 0.35 драма и составил 139.73 драма. Курс иранского риала (IRR) снизился на 0.00005 драма и составил 0.026638 драма за 100 риалов. Курс индийской рупии (INR) не изменился и снова составил 3.8491 драма.
Курс дирхама ОАЭ (AED) снизился на 0.245 драма и составил 99.684 драма. Курс китайского юаня (CNY) снизился на 0.106 драма и составил 54.242 драма.
Курс японской иены (JPY) снизился на 0.033 драма и составил 23.222 драма. Курс гонконгского доллара (HKD) снизился на 0.113 драма и составил 46.681 драма.
Курс казахского тенге (KZT) снизился на 0.0007 драма и составил 7.7972 драма за 10 тенге. Курс киргизского сома (KGS) снизился на 0.0072 драма и составил 4.1798 драма. Курс белорусского рубля (BYN) снизился на 0.97 драма и составил 125.23 драма.
Что касается драгоценных металлов, то цена на золото (XAU) выросла на 547 драмов и составила 48,078.00 драм, а цена на серебро (XAG) выросла на 8.03 драма и составила 692.00 драма.