Դոլարը, եվրոն ու ոսկու գինն աճել են
ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ օգոստոսի 04-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքն աճել է 1.03 դրամով և կազմել 367.01 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքը նվազել է 0.0379 դրամով և կազմել 4.526 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքն աճել է 0.74 դրամով և կազմել 422.5 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքն աճել է 0.66 դրամով և կազմել 453.1 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքն աճել է 0.68 դրամով և կազմել 493.33 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքն աճել է 0.54 դրամով և կազմել 140.08 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքն աճել է 0.00007 դրամով և կազմել 0.026692 դրամ՝ 100 ռիալի համար. Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքն աճել է 0.0072 դրամով և կազմել 3.8491 դրամ:
ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքն աճել է 0.288 դրամով և կազմել 99.929 դրամ: Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքն աճել է 0.15 դրամով և կազմել 54.348 դրամ. Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքը նվազել է 0.087 դրամով և կազմել 23.255 դրամ:
Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքն աճել է 0.128 դրամով և կազմել 46.794 դրամ: Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքն աճել է 0.0833 դրամով և կազմել 7.7979 դրամ՝ 10 տենգեի համար. Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքը նվազել է 0.0004 դրամով և կազմել 4.187 դրամ:
Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքն աճել է 0.25 դրամով և կազմել 126.2 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա ոսկու (XAU) գինն աճել է 152 դրամով և կազմել 47,531.00 դրամ, իսկ Արծաթի (XAG) գինն աճել է 4.75 դրամով և կազմել 683.97 դրամ:

Центральный банк Армении сообщил изданию «Бизнес 24», что 4 августа курсы армянского драма, установленные банком, следующие: курс доллара США (USD) вырос на 1.03 драма и составил 367.01 драма, в то время как курс российского рубля (RUR) снизился на 0.0379 драма и составил 4.526 драма.
В то же время курс евро (EUR) вырос на 0.74 драма и составил 422.5 драма. Курс швейцарского франка (CHF) вырос на 0.66 драма и составил 453.1 драма, а курс британского фунта (GBP) вырос на 0.68 драма и составил 493.33 драма.
Курс грузинского лари (GEL) вырос на 0.54 драма и составил 140.08 драма. Курс иранского риала (IRR) вырос на 0.00007 драма и составил 0.026692 драма за 100 риалов. Курс индийской рупии (INR) вырос на 0.0072 драма и составил 3.8491 драма.
Курс дирхама ОАЭ (AED) вырос на 0.288 драма и составил 99.929 драма. Курс китайского юаня (CNY) вырос на 0.15 драма и составил 54.348 драма. Курс японской иены (JPY) снизился на 0.087 драма и составил 23.255 драма.
Курс гонконгского доллара (HKD) вырос на 0.128 драма и составил 46.794 драма. Курс казахского тенге (KZT) вырос на 0.0833 драма и составил 7.7979 драма за 10 тенге. Курс киргизского сома (KGS) снизился на 0.0004 драма и составил 4.187 драма.
Курс белорусского рубля (BYN) вырос на 0.25 драма и составил 126.2 драма.
Что касается драгоценных металлов, то цена золота (XAU) выросла на 152 драма и составила 47,531.00 драма, а цена серебра (XAG) выросла на 4.75 драма и составила 683.97 драма.