Դիսնեյի նոր Experiences նախագահ Թոմաս Մազլումը նշում է, որ իր ռազմավարությունը հավասարակշռում է պարկերի երկրպագուների և քիչ հաճախակի այցելուների պահանջները: Սա ներառում է մեծածավալ պարկերի ընդլայնման վրա կենտրոնանալը նոր հյուրեր գրավելու համար և փոքր, ավելի անմիջական թարմացումներ տարեկան անցումային տոմսերի տերերի համար:
Մազլումը նշել է, որ այս ջանքերը արդեն արդյունք են տալիս, նշելով ընկերության վերջին ֆինանսական եռամսյակի ընթացքում Experiences բաժնի ռեկորդային եռամսյակային եկամուտ:
«Մենք վերականգնում ենք յեթիին կյանք», - հայտարարել է Մազլումը 12,000 Դիսնեյի պարկերի երկրպագուների առջև:
Նա նաև հայտարարել է, որ Դիսնեյը վերականգնում է երկրպագուների սիրելի կերպարները՝ Դրիմֆայնդերն ու Ֆիգմենտը, և վերանորոգում է Տոմորոուի երկիրը:
Հավասարակշռման գործողություն
Մազլումի ուշադրությունը կենտրոնանալու է Դիսնեյի մեծածավալ ընդլայնման ծրագրերի և տարեկան անցումային տոմսերի տերերի պահանջների հավասարակշռման վրա:
«Մենք պետք է ուշադիր լսենք և գտնենք տարբեր պահանջների և ցանկությունների միջև ներդաշնակություն», - ասել է նա:
Մազլումը նշել է, որ այս ջանքերը արդեն արդյունք են տալիս, նշելով ընկերության վերջին ֆինանսական եռամսյակի ընթացքում Experiences բաժնի գրեթե 10 միլիարդ դոլար եկամուտ:
IP-ով այցելուների գրավում
Հաջորդը Carousel of Progress-ի վերանորոգումն է, որը նախատեսվում է ավարտել 2027 թվականի գարնանը:
Դիսնեյի IP-ն եղել է պարկերի հիմքը, և ընկերությունը ունի մեծ պատմությունների և կերպարների պորտֆել, որոնք կարող են գրավել այցելուներին:
Հավատարիմ այցելուների պարգևատրում
Հավատարիմ այցելուները, ովքեր հաճախակի այցելում են Դիսնեյի պարկերը, ունեն զգալի կապ պարկերի հետ:
«Այս նոր հայտարարությունները ցույց են տալիս, որ Դիսնեյը լսում է երկրպագուների պահանջները», - ասել է Գավին Դոյլը:

Новый председатель Disney Experiences Томас Мазлум говорит, что его стратегия балансирует потребности самых преданных посетителей парков и менее частых гостей. Это включает в себя сосредоточение на крупных расширениях парков для привлечения новых гостей и небольших, более немедленных обновлениях для обладателей годовых абонементов.
Мазлум отметил, что эти усилия уже приносят плоды, похвалив недавний финансовый отчет компании за третий квартал, в котором подразделение Experiences показало рекордный квартальный доход.
«Мы возвращаем йети к жизни», - объявил Мазлум перед 12 000 фанатов парков Disney.
Он также объявил о возвращении любимых персонажей фанатов - Дримфайндера и Фигмента, а также о ремонте Завтраленда.
Балансировка
Фокус Мазлума будет заключаться в балансировке масштабных планов расширения компании и обновлений для более частых посетителей.
«Наша задача - внимательно слушать и находить способ гармонизировать разные потребности и желания», - сказал он.
Мазлум отметил, что эти усилия уже приносят плоды, похвалив недавний финансовый отчет компании за третий квартал, в котором подразделение Experiences показало почти 10 миллиардов долларов дохода.
Привлечение посетителей с помощью IP
Следующим будет обновление Карусели Прогресса, которое ожидается к завершению в конце весны 2027 года.
Портфель IP Disney стал основой ее парков, и компания имеет обширную библиотеку историй и персонажей, чтобы привлечь посетителей.
Награждение преданных посетителей
Важно и то, что гости, которые чаще посещают парки Disney, имеют сильную эмоциональную связь с ними.
«Этот новый набор объявлений демонстрирует, что Disney слушает то, что хотят фанаты», - сказал Гэвин Дойл.