Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը կմասնակցի Բաթումում տեղի ունենալիք միջազգային ծովային ֆորումին, որը կանցկացվի սեպտեմբերի 6-7-ը: Այս մասին տեղեկացնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Ֆորումը կարևոր է, քանի որ քննարկվելու է «Միջին միջանցքի» նախագիծը: Բաթումում տեղի կունենա նաև 2026 թվականի Վրաստանի միջազգային ծովային ֆորումը (GIMF 2026), որը կանցկացվի Վրաստանի վարչապետի հովանու ներքո:
Միջոցառմանը կմասնակցեն շուրջ 400 պատվիրակներ մոտ 40 երկրներից, այդ թվում՝ նախարարներ, բարձր պաշտոնյաներ, միջազգային կազմակերպությունների գլխավոր քարտուղարներ, ինչպես նաև մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչներ:

David Khudatyan to Participate in International Maritime Forum in Batumi
David Khudatyan, the Minister of Territorial Administration and Infrastructure of Armenia, will participate in the International Maritime Forum to be held in Batumi on September 6-7. This was reported by the press service of the government.
The forum is significant as it will discuss the project of the 'Middle Corridor'. The Georgian International Maritime Forum (GIMF 2026) will also take place in Batumi under the patronage of the Prime Minister of Georgia.
Approximately 400 delegates from around 40 countries will participate in the event, including ministers, high-ranking officials, secretaries-general of international organizations, and representatives from the private sector.