Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը կմասնակցի Բաթումում տեղի ունենալիք միջազգային ծովային ֆորումին, որը կանցկացվի սեպտեմբերի 6-7-ը: Այս մասին տեղեկացնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Ֆորումը կարևոր է, քանի որ քննարկվելու է «Միջին միջանցքի» նախագիծը: Բաթումում տեղի կունենա նաև 2026 թվականի Վրաստանի միջազգային ծովային ֆորումը (GIMF 2026), որը կանցկացվի Վրաստանի վարչապետի հովանու ներքո:
Միջոցառմանը կմասնակցեն շուրջ 400 պատվիրակներ մոտ 40 երկրներից, այդ թվում՝ նախարարներ, բարձր պաշտոնյաներ, միջազգային կազմակերպությունների գլխավոր քարտուղարներ, ինչպես նաև մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչներ:

Давид Худатян примет участие в международном морском форуме, который пройдет в Батуми
Министр территориального управления и инфраструктур РА Давид Худатян примет участие в международном морском форуме, который пройдет в Батуми 6-7 сентября. Об этом сообщает пресс-служба правительства.
Форум важен, поскольку на нем будет обсуждаться проект «Среднего коридора». В Батуми также пройдет Грузинский международный морской форум (GIMF 2026), который пройдет под патронажем премьер-министра Грузии.
В мероприятии примут участие около 400 делегатов из 40 стран, включая министров, высокопоставленных должностных лиц, генеральных секретарей международных организаций, а также представителей частного сектора.