Դավիթ Կազինյանը նշանակվել է տարածքային կառավարման և բնապահպանության հանձնաժողովի նախագահ
Ազգային ժողովի Սильная Армения ընդդիմադիր խմբակցությունը Դավիթ Կազինյանին առաջադրել է տարածքային կառավարման և բնապահպանության հանձնաժողովի նախագահ:
Ավելի վաղ, օգոստոսի 14-ին, Կազինյանը խորհրդարանում հայտարարել է, որ Հայաստանը էներգետիկ առումով ինքնաբավ երկիր է: Նա նշել է, որ վարչապետի հայտարարությունը երկու ատոմային բլոկների կառուցման մասին արևային էներգիայի հաշվին, իրականում խոսում է արևային էլեկտրակայանների մասին, այլ ոչ թե ատոմային:
«Եթե այս երկու «ատոմային էլեկտրակայանները» չունեն էներգիայի կուտակման համակարգ, ապա դա ավելի մեծ վտանգ է, քան օգուտ: Մյուս խոսքով, երբ առաջարկը գերազանցում է պահանջարկը, դա շատ լուրջ խնդիր է»,-ասել է նա:
Կազինյանը նաև նշել է, որ կա խնդիր էլեկտրահաղորդման Armenia-Georgia գծի կառուցման հետ, որը համարվում է Iran-Armenia գծի շարունակությունը, և որի կառուցումը կանգ է առել:

The opposition faction Strong Armenia of the National Assembly has nominated David Kazinyan for the position of head of the territorial management and environmental protection commission:
Earlier, on August 14, Kazinyan stated in parliament that Armenia is considered an energy self-sufficient country. He noted that the Prime Minister's statement about the construction of two nuclear blocks using solar energy actually refers to solar power plants, not nuclear:
“If these two ‘nuclear power plants’ do not have an energy storage system, it becomes more of a danger than a benefit. In other words, when supply exceeds demand, it is a very serious problem,” he said.
Kazinyan also mentioned that there is an issue with the construction of the Armenia-Georgia power transmission line, which is considered a continuation of the Iran-Armenia line, and its construction has stalled.