Դավիթ Կազինյանը նշանակվել է տարածքային կառավարման և բնապահպանության հանձնաժողովի նախագահ
Ազգային ժողովի Սильная Армения ընդդիմադիր խմբակցությունը Դավիթ Կազինյանին առաջադրել է տարածքային կառավարման և բնապահպանության հանձնաժողովի նախագահ:
Ավելի վաղ, օգոստոսի 14-ին, Կազինյանը խորհրդարանում հայտարարել է, որ Հայաստանը էներգետիկ առումով ինքնաբավ երկիր է: Նա նշել է, որ վարչապետի հայտարարությունը երկու ատոմային բլոկների կառուցման մասին արևային էներգիայի հաշվին, իրականում խոսում է արևային էլեկտրակայանների մասին, այլ ոչ թե ատոմային:
«Եթե այս երկու «ատոմային էլեկտրակայանները» չունեն էներգիայի կուտակման համակարգ, ապա դա ավելի մեծ վտանգ է, քան օգուտ: Մյուս խոսքով, երբ առաջարկը գերազանցում է պահանջարկը, դա շատ լուրջ խնդիր է»,-ասել է նա:
Կազինյանը նաև նշել է, որ կա խնդիր էլեկտրահաղորդման Armenia-Georgia գծի կառուցման հետ, որը համարվում է Iran-Armenia գծի շարունակությունը, և որի կառուցումը կանգ է առել:

Оппозиционная фракция Сильная Армения Национального Собрания выдвинула Давида Казиняна на должность председателя комиссии по территориальному управлению и охране окружающей среды:
Ранее, 14 августа, Казинян заявил на заседании парламента, что Армения в энергетическом плане считается самодостаточной страной. Он отметил, что заявление премьер-министра о строительстве двух атомных блоков за счет солнечной энергетики на самом деле говорит о солнечных электростанциях, а не об атомных:
«Если у этих двух «атомных электростанций» нет системы накопления энергии, то это становится больше опасностью, чем пользой. Другими словами, когда предложение превышает спрос, это очень серьезная проблема», - сказал он.
Казинян также заявил, что существует проблема со строительством линии электропередачи Армения-Грузия, которая считается продолжением линии электропередачи Иран-Армения, и строительство которой застопорилось.