Դավիդ Թավադյանը նշանակվել է ՏԿԵՆ պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի օգոստոսի 14-ի N 724-Ա որոշմամբ՝ Դավիդ Թավադյանը նշանակվել է ՀՀ ՏԿԵՆ պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ։
ՏԿԵ նախարարությունը ներկայացրել է Թավադյանի կենսագրությունը, որը ներկայացնում ենք ստրոև․
«Դավիդ Թավադյանը ծնվել է 1976 թվականի հուլիսի 8-ին՝ Երևանում։
1995-1998թթ. սովորել է Կանադայի Մոնրեալ քաղաքում գտնվող Դոուսոն քոլեջում (Dawson College)՝ «Բիզնեսի կառավարում» մասնագիտությամբ՝ խորացված ուսումնասիրելով հաշվապահական հաշվառումը և հարկային գործը։ Ստացել է քոլեջի դիպլոմ։
1998-2001թթ. սովորել է Մոնրեալի համալսարանի Բարձրագույն առևտրային հետազոտությունների բիզնես դպրոցում (L’École des Hautes Études Commerciales - HEC Montréal)։ Ստացել է բիզնեսի կառավարման բակալավրի աստիճան՝ ֆինանսների մասնագիտացմամբ։
2002-2004թթ. ուսումը շարունակել է Մոնրեալի համալսարանի Բարձրագույն առևտրային հետազոտությունների բիզնես դպրոցում (L’École des Hautes Études Commerciales-HEC Montréal)։ Ստացել է գիտությունների մագիստրոսի աստիճան՝ միջազգային ֆինանսների և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում։
2006թ. ԱՄՆ-ում գործող Ֆինանսական վերլուծաբանների ինստիտուտից (CFA Institute) ստացել է որակավորված ֆինանսական վերլուծաբանի (CFA Charterholder) մասնագիտական կարգավիճակ։
2019թ. Քեմբրիջի համալսարանում (University of Cambridge) ավարտել է «Բիզնես վերլուծություն․ տվյալների հիման վրա որոշումների կայացում» (Business Analytics-Making Decisions Using Data) դասընթացը։
2019թ. Մեծ Բրիտանիայի Օքսֆորդի համալսարանում (University of Oxford) ավարտել է «Բլոկչեյնի ռազմավարություն» ծրագիրը (Oxford Blockchain Strategy Programme)։
2001-2002թթ. և 2003-2004թթ. Կանադայի Մոնրեալ քաղաքում աշխատել է «Բի Սի Էյ Ռիսըրչ Գրուպ» (BCA Research Group) ընկերությունում՝ որպես հետազոտական վերլուծաբան։
2005-2007թթ. Մեծ Բրիտանիայի Լոնդոն քաղաքում աշխատել է «Կոմերցբանկ Էյ Ջի» (Commerzbank AG) բանկում՝ որպես ներդրումային ռազմավար։
2007-2010թթ. Ռուսաստանի Դաշնության Մոսկվա քաղաքում աշխատել է «Կրեդի Ագրիկոլ կորպորատիվ և ներդրումային բանկ» (Crédit Agricole Corporate and Investment Bank) բանկում՝ որպես ածանցյալ ֆինանսական գործիքների ուղղության ղեկավար։
2010-2011թթ. Ռուսաստանի Դաշնության Մոսկվա քաղաքում աշխատել է «Սիթի կորպորատիվ և ներդրումային բանկ» (Citi Corporate and Investment Bank) բանկում՝ որպես ածանցյալ ֆինանսական գործիքների ուղղության ղեկավար։
2011-2013թթ. Մեծ Բրիտանիայի Լոնդոն քաղաքում աշխատել է «Կոմերցբանկ Էյ Ջի» (Commerzbank AG) բանկում՝ որպես զարգացող շուկաների ուղղության ղեկավար։
2013-2015թթ. Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Դուբայ քաղաքում աշխատել է «Կոմերցբանկ Էյ Ջի» (Commerzbank AG) բանկում՝ որպես զարգացող շուկաների ուղղության ղեկավար։ Պատասխանատվության ոլորտներն ընդգրկել են բաժնային կապիտալի շուկաները (Equity Capital Markets), պարտքային կապիտալի շուկաները (Debt Capital Markets), միաձուլումներն ու ձեռքբերումները (Mergers & Acquisitions), ֆիքսված եկամտաբերությամբ ֆինանսական գործիքները (Fixed Income), արտարժույթները և ապրանքային շուկաները (Currencies & Commodities)։
Աշխարհագրական պատասխանատվության շրջանակն ընդգրկել է Լատինական Ամերիկան, Ասիան, Մերձավոր Արևելքը, Աֆրիկան և Արևելյան Եվրոպան։
2016–2022թթ. Ռուսաստանի Դաշնության Մոսկվա քաղաքում աշխատել է «Մեդկոն» (Medkon) բժշկական ընկերությունում՝ որպես կառավարող գործընկեր։
2019-2026թթ. Երևանում աշխատել է «Կամերտուն» ՓԲԸ-ում (Kamertoon CJSC)՝ որպես կառավարող գործընկեր։
2026թ. Երևանում աշխատել է «Ալյանս Սոլյուշնս» (Alliance Solutions) ընկերությունում՝ որպես գլխավոր գործադիր տնօրենի տեղակալ։
2020-2022թթ. եղել է «Ապագա Հայկականը» (The FUTURE ARMENIAN) նախաձեռնության հիմնադիրներից մեկը և հասարակական հիմունքներով ղեկավարել է Futures Studio վերլուծական կենտրոնի աշխատանքները։

Премьер-министр Никол Пашинян 14 августа назначил Давида Тавадяна председателем Комитета по управлению государственным имуществом РА.
Министерство ТКЕ представило биографию Тавадяна, которую мы представляем ниже:
«Давид Тавадян родился 8 июля 1976 года в Ереване.
С 1995 по 1998 год учился в колледже Досон в Монреале, Канада, по специальности «Управление бизнесом», углубленно изучая бухгалтерский учет и налогообложение. Получил диплом колледжа.
С 1998 по 2001 год учился в Высшей школе коммерческих исследований Монреальского университета (L’École des Hautes Études Commerciales - HEC Montréal). Получил степень бакалавра в области управления бизнесом со специализацией в финансах.
С 2002 по 2004 год продолжил обучение в Высшей школе коммерческих исследований Монреальского университета (L’École des Hautes Études Commerciales-HEC Montréal). Получил степень магистра наук в области международных финансов и информационных технологий.
В 2006 году получил профессиональный статус квалифицированного финансового аналитика (CFA Charterholder) в Институте финансовых аналитиков (CFA Institute) в США.
В 2019 году завершил курс «Бизнес-аналитика: принятие решений на основе данных» в Кембриджском университете (University of Cambridge).
В 2019 году завершил программу «Стратегия блокчейна» в Оксфордском университете (University of Oxford).
С 2001 по 2002 год и с 2003 по 2004 год работал в компании BCA Research Group в Монреале, Канада, в качестве исследовательского аналитика.
С 2005 по 2007 год работал в банке Commerzbank AG в Лондоне, Великобритания, в качестве инвестиционного стратега.
С 2007 по 2010 год работал в банке Crédit Agricole Corporate and Investment Bank в Москве, Россия, в качестве руководителя направления производных финансовых инструментов.
С 2010 по 2011 год работал в банке Citi Corporate and Investment Bank в Москве, Россия, в качестве руководителя направления производных финансовых инструментов.
С 2011 по 2013 год работал в банке Commerzbank AG в Лондоне, Великобритания, в качестве руководителя направления развивающихся рынков.
С 2013 по 2015 год работал в банке Commerzbank AG в Дубае, Объединенные Арабские Эмираты, в качестве руководителя направления развивающихся рынков. Области ответственности включали рынки акционерного капитала (Equity Capital Markets), рынки долгового капитала (Debt Capital Markets), слияния и поглощения (Mergers & Acquisitions), финансовые инструменты с фиксированным доходом (Fixed Income), валюты и товарные рынки (Currencies & Commodities).
Географическая ответственность охватывала Латинскую Америку, Азию, Ближний Восток, Африку и Восточную Европу.
С 2016 по 2022 год работал в медицинской компании Medkon в Москве, Россия, в качестве управляющего партнера.
С 2019 по 2026 год работал в компании Kamertoon CJSC в Ереване в качестве управляющего партнера.
В 2026 году работал в компании Alliance Solutions в Ереване в качестве заместителя генерального директора.
С 2020 по 2022 год был одним из основателей инициативы «Будущее Армян» (The FUTURE ARMENIAN) и руководил работой аналитического центра Futures Studio на общественных началах.