Դավիդ Թավադյանը նշանակվել է ՀՀ ՏԿԵՆ պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի օգոստոսի 14-ի N 724-Ա որոշմամբ՝ Դավիդ Թավադյանը նշանակվել է ՀՀ ՏԿԵՆ պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ:
Դավիդ Թավադյանը ծնվել է 1976 թվականի հուլիսի 8-ին Երևանում։ 1995-1998թթ. սովորել է Կանադայի Մոնրեալ քաղաքում գտնվող Դոուսոն քոլեջում (Dawson College)՝ «Բիզնեսի կառավարում» մասնագիտությամբ՝ խորացված ուսումնասիրելով հաշվապահական հաշվառումը և հարկային գործը։ Ստացել է քոլեջի դիպլոմ։ 1998-2001թթ. սովորել է Մոնրեալի համալսարանի Բարձրագույն առևտրային հետազոտությունների բիզնես դպրոցում (L’École des Hautes Études Commerciales - HEC Montréal)։ Ստացել է բիզնեսի կառավարման բակալավրի աստիճան՝ ֆինանսների մասնագիտացմամբ։ 2002-2004թթ. ուսումը շարունակել է Մոնրեալի համալսարանի Բարձրագույն առևտրային հետազոտությունների բիզնես դպրոցում (L’École des Hautes Études Commerciales-HEC Montréal)։ Ստացել է գիտությունների մագիստրոսի աստիճան միջազգային ֆինանսների և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում։ 2006թ. ԱՄՆ-ում գործող Ֆինանսական վերլուծաբանների ինստիտուտից (CFA Institute) ստացել է որակավորված ֆինանսական վերլուծաբանի (CFA Charterholder) մասնագիտական կարգավիճակ։ 2019թ. Քեմբրիջի համալսարանում (University of Cambridge) ավարտել է «Բիզնես վերլուծություն․ տվյալների հիման վրա որոշումների կայացում» (Business Analytics-Making Decisions Using Data) դասընթացը։ 2019թ. Մեծ Բրիտանիայի Օքսֆորդի համալսարանում (University of Oxford) ավարտել է «Բլոկչեյնի ռազմավարություն» ծրագիրը (Oxford Blockchain Strategy Programme):
Դավիդ Թավադյանը աշխատել է մի շարք միջազգային բանկերում, այդ թվում՝ «Կոմերցբանկ Էյ Ջի» (Commerzbank AG) և «Կրեդի Ագրիկոլ» (Crédit Agricole), որտեղ զբաղեցրել է տարբեր ղեկավար պաշտոններ:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян 14 августа подписал постановление N 724-А, согласно которому Давид Тавадян назначен председателем Комитета управления государственным имуществом РА.
Давид Тавадян родился 8 июля 1976 года в Ереване. С 1995 по 1998 год учился в колледже Досон в Монреале, Канада, по специальности «Управление бизнесом», углубленно изучая бухгалтерский учет и налогообложение. Получил диплом колледжа. С 1998 по 2001 год учился в Высшей школе коммерческих исследований Монреальского университета (L’École des Hautes Études Commerciales - HEC Montréal), получив степень бакалавра в области управления бизнесом со специализацией в финансах. С 2002 по 2004 год продолжал обучение в той же школе, получив степень магистра наук в области международных финансов и информационных технологий. В 2006 году получил статус квалифицированного финансового аналитика (CFA Charterholder) в Институте финансовых аналитиков (CFA Institute) в США. В 2019 году прошел курс «Бизнес-аналитика: принятие решений на основе данных» в Кембриджском университете (University of Cambridge) и программу «Стратегия блокчейна» в Оксфордском университете (University of Oxford).
Давид Тавадян работал в ряде международных банков, включая «Коммерцбанк АГ» (Commerzbank AG) и «Креди Агриколь» (Crédit Agricole), занимая различные руководящие должности.