Դավիդ Թավադյանը նշանակվել է ՀՀ ՏԿԵՆ պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի օգոստոսի 14-ի N 724-Ա որոշմամբ՝ Դավիդ Թավադյանը նշանակվել է ՀՀ ՏԿԵՆ պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ:
Դավիդ Թավադյանը ծնվել է 1976 թվականի հուլիսի 8-ին Երևանում։ 1995-1998թթ. սովորել է Կանադայի Մոնրեալ քաղաքում գտնվող Դոուսոն քոլեջում (Dawson College)՝ «Բիզնեսի կառավարում» մասնագիտությամբ՝ խորացված ուսումնասիրելով հաշվապահական հաշվառումը և հարկային գործը։ Ստացել է քոլեջի դիպլոմ։ 1998-2001թթ. սովորել է Մոնրեալի համալսարանի Բարձրագույն առևտրային հետազոտությունների բիզնես դպրոցում (L’École des Hautes Études Commerciales - HEC Montréal)։ Ստացել է բիզնեսի կառավարման բակալավրի աստիճան՝ ֆինանսների մասնագիտացմամբ։ 2002-2004թթ. ուսումը շարունակել է Մոնրեալի համալսարանի Բարձրագույն առևտրային հետազոտությունների բիզնես դպրոցում (L’École des Hautes Études Commerciales-HEC Montréal)։ Ստացել է գիտությունների մագիստրոսի աստիճան միջազգային ֆինանսների և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում։ 2006թ. ԱՄՆ-ում գործող Ֆինանսական վերլուծաբանների ինստիտուտից (CFA Institute) ստացել է որակավորված ֆինանսական վերլուծաբանի (CFA Charterholder) մասնագիտական կարգավիճակ։ 2019թ. Քեմբրիջի համալսարանում (University of Cambridge) ավարտել է «Բիզնես վերլուծություն․ տվյալների հիման վրա որոշումների կայացում» (Business Analytics-Making Decisions Using Data) դասընթացը։ 2019թ. Մեծ Բրիտանիայի Օքսֆորդի համալսարանում (University of Oxford) ավարտել է «Բլոկչեյնի ռազմավարություն» ծրագիրը (Oxford Blockchain Strategy Programme):
Դավիդ Թավադյանը աշխատել է մի շարք միջազգային բանկերում, այդ թվում՝ «Կոմերցբանկ Էյ Ջի» (Commerzbank AG) և «Կրեդի Ագրիկոլ» (Crédit Agricole), որտեղ զբաղեցրել է տարբեր ղեկավար պաշտոններ:

David Tavadyan appointed as head of the State Property Management Committee of Armenia
On August 14, Prime Minister Nikol Pashinyan signed decision N 724-A, appointing David Tavadyan as the head of the State Property Management Committee of Armenia.
David Tavadyan was born on July 8, 1976, in Yerevan. From 1995 to 1998, he studied at Dawson College in Montreal, Canada, specializing in Business Management, with a focus on accounting and taxation. He received his college diploma. From 1998 to 2001, he studied at the HEC Montreal (L’École des Hautes Études Commerciales), obtaining a bachelor's degree in Business Management with a specialization in Finance. From 2002 to 2004, he continued his studies at the same institution, earning a master's degree in International Finance and Information Technology. In 2006, he received the Chartered Financial Analyst (CFA) designation from the CFA Institute in the USA. In 2019, he completed the Business Analytics course at the University of Cambridge and the Blockchain Strategy program at the University of Oxford.
David Tavadyan has worked in several international banks, including Commerzbank AG and Crédit Agricole, holding various leadership positions.