Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարանին՝ Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի ու կրկնակի մաքսային հսկողության վարչության Գուգարքի բաժնի պետի պաշտոնը զբաղեցրած Ասատուր Համլետի Սահակյանից և վերջինիս հետ փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
- Երևան քաղաքում գտնվող 2 անշարժ գույք.
- 4 տրանսպորտային միջոց.
- 4 իրավաբանական անձանցում մասնակցություն.
- 183 միլիոն 561 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
- 10 միլիոն 566 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել։

Управление по делам о конфискации имущества с незаконным происхождением Генеральной прокуратуры подало требование в Антикоррупционный суд к Асатору Хамлетовичу Сахакяну, занимавшему должность начальника Гугарского отдела по борьбе с контрабандой и двойным таможенным контролем Государственного налогового комитета, и связанным с ним лицам о конфискации в пользу Республики Армения:
- 2 объекта недвижимости в Ереване.
- 4 транспортных средства.
- Доля в 4 юридических лицах.
- 183 миллиона 561 тысяча драмов в качестве остатка незаконных денежных средств.
- 10 миллионов 566 тысяч драмов, которые не подтверждаются законными доходами лица, имеют незаконное происхождение, переданы добросовестному приобретателю или не могут быть идентифицированы и подлежат конфискации.