Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարանին՝ Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի ու կրկնակի մաքսային հսկողության վարչության Գուգարքի բաժնի պետի պաշտոնը զբաղեցրած Ասատուր Համլետի Սահակյանից և վերջինիս հետ փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
- Երևան քաղաքում գտնվող 2 անշարժ գույք.
- 4 տրանսպորտային միջոց.
- 4 իրավաբանական անձանցում մասնակցություն.
- 183 միլիոն 561 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
- 10 միլիոն 566 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել։

The Asset Recovery Division of the Prosecutor General's Office has filed a demand with the Anti-Corruption Court to seize property from Asatur Hamlet Sakhakyan, who held the position of head of the Gugark Division of the State Revenue Committee's Department for Combating Smuggling and Double Customs Control, and related persons in favor of the Republic of Armenia:
- 2 real estate properties located in Yerevan.
- 4 vehicles.
- Participation in 4 legal entities.
- 183 million 561 thousand drams as a remainder of illegal monetary funds.
- 10 million 566 thousand drams, which cannot be substantiated by the person's legal income, has illegal origins, has been transferred to a bona fide purchaser, or cannot be identified and seized.