Երևանի քաղաքացիական դատարանը, որպես հայցի ապահովման միջոց, կասեցրել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կանոնակարգի այն դրույթների գործողությունը, որոնք սահմանափակում են ակումբների հայտացուցակներում օտարերկրյա ֆուտբոլիստների քանակը։ Ըստ այդմ, Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի ակումբները կարող են գրանցել լեգեոնականների՝ առանց նոր կանոնակարգով սահմանված քանակական սահմանափակման։
Ավելի վաղ Երևանի «Նոայի» զարգացման տնօրեն, ՀՖՖ Գործադիր կոմիտեի անդամ Աննա Օհանյանը դատական հայց էր ներկայացրել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի դեմ, պահանջելով անվավեր ճանաչել 2026 թվականի հունիսի 27-ի որոշումը, որը սահմանում էր, որ ակումբները մրցաշրջանի հայտացուցակում կարող են ընդգրկել առավելագույնը 15 օտարերկրյա ֆուտբոլիստի՝ հաշվի առնելով առաջին և երկրորդ թիմերը։

The Yerevan Civil Court has suspended the provisions of the Armenian Football Federation's regulations that limit the number of foreign players in club rosters. Accordingly, clubs in the Armenian Premier League can register foreign players without the restrictions set by the new regulations.
Previously, Anna Ohanian, the development director of Yerevan's Noah and a member of the Executive Committee of the AFF, filed a lawsuit against the Armenian Football Federation, seeking to invalidate the decision made on June 27, 2026, which stipulated that clubs could include a maximum of 15 foreign players in their rosters, considering both first and second teams.