Դատարանը կալանավորեց Սեդրակ Քոչարյանին, Հայաստանի երկրորդ նախագահի որդուն: Նրա փաստաբան Ալեքսանդր Քոչուբաեւը հայտարարել է որոշման մասին, հայտնում է Factor.am-ը:
Սեդրակ Քոչարյանի կալանավորման վերաբերյալ լսումը սկսվել է նախորդ օրը՝ ժամը 21:00-ին, դատավոր Վարդգես Ստեփանյանի նախագահությամբ: Կալանավորման որոշումը հայտարարվել է գիշերը:
Օգոստոսի 25-ին մի քանի տասնյակ հասցեներում իրականացված որոնումների արդյունքում ձերբակալվել են Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, Սեդրակ Քոչարյանը և ևս չորս անձ:
Ռոբերտ Քոչարյանին մեղադրանք է առաջադրվել պաշտոնական լիազորությունների չարաշահման, մեծ չափերի գումարների լվացման և մեծ չափերի կաշառք ընդունելու համար: Սեդրակ Քոչարյանը, իր հերթին, մեղադրվում է մեծ չափերի գումարների լվացման, ինչպես նաև պաշտոնական լիազորությունների չարաշահման և մեծ չափերի կաշառք ընդունելու համար օգնելու և աջակցելու մեջ:

Суд арестовал Седрака Кочаряна
Суд арестовал Седрака Кочаряна, сына второго президента Армении. Его адвокат Александр Кочубаев объявил о решении, сообщает Factor.am.
Слушание по делу о содержании Кочаряна под стражей началось накануне в 21:00 под председательством судьи Вардгеса Степаняна. Решение о его аресте было объявлено ночью.
После обысков, проведенных по нескольким десяткам адресов 25 августа, были арестованы второй президент Армении Роберт Кочарян, Седрак Кочарян и еще четыре человека.
Роберту Кочаряну предъявлены обвинения в злоупотреблении служебными полномочиями, отмывании денег в особо крупном размере и получении взятки в особо крупном размере. Седрак Кочарян, в свою очередь, обвиняется в отмывании денег в особо крупном размере, а также в пособничестве злоупотреблению служебными полномочиями и получению взятки в особо крупном размере.