Costco-ն նոր արտադրանքի՝ Medicare Advantage-ի վրա է կենտրոնանում
Costco-ն նոր նախաձեռնություն է սկսում, որը խորը ներգրավվածություն է ունենում առողջապահության ոլորտում և կարող է ավելի գրավիչ դարձնել անդամակցությունը: Երեքշաբթի օրը ընկերությունը և SCAN Group-ը, որը ոչ-for-profit առողջության ապահովագրող է, հայտարարեցին, որ համագործակցում են Costco-ի բրենդավորված Medicare Advantage պլան ստեղծելու համար:
Այս նոր արտադրանքը դեռ կարգավորիչ գործընթացում է, և նախատեսվում է, որ այն սկզբում կթողարկվի երկու նահանգներում: SCAN Group-ը ներկայումս առաջարկում է իր սեփական Medicare Advantage պլանը հինգ նահանգներում՝ Կալիֆոռնիա, Արիզոնա, Նևադա, Տեխաս, Նյու Մեքսիկո և Վաշինգտոն, ծառայելով մոտ 460,000 անդամների:
Costco-ն արդեն նախընտրելի դեղատուն է SCAN-ի Medicare Advantage անդամների համար, ինչը հիմք է տալիս այս համագործակցության համար: SCAN Group-ի CEO-ն՝ Դոկտոր Սաչին Ջայնը, նշել է, որ առողջության ապահովագրությունը «կոտրված արդյունաբերություն» է, որը պետք է վերանայվի, և Costco-ի հետ աշխատելը կարող է օգնել այդ հարցում:
Medicare Advantage-ը ԱՄՆ կառավարության տարեցների առողջության ապահովագրության ծրագրի մասնավոր տարբերակն է, որը սովորաբար համատեղում է հիվանդանոցային, բժշկական և դեղորայքային ապահովագրությունը:
Costco-ն հայտնի է բարձր որակի արտադրանքներ առաջարկելու համար, ինչը կարող է օգնել նրանց ներգրավել նոր անդամներ:

Costco начинает новую инициативу, которая глубже вовлекает компанию в сферу здравоохранения и может сделать членство в магазине более привлекательным. Во вторник компания и SCAN Group, некоммерческий страховщик, объявили о партнерстве для запуска плана Medicare Advantage под брендом Costco.
Этот новый продукт все еще проходит процесс регулирования и планируется к запуску в двух штатах. SCAN Group в настоящее время предлагает свой собственный план Medicare Advantage в пяти штатах — Калифорния, Аризона, Невада, Техас, Нью-Мексико и Вашингтон, обслуживая почти 460 000 членов.
Costco уже является предпочтительной аптекой для членов Medicare Advantage от SCAN, что создает основу для этого сотрудничества. Генеральный директор SCAN Group, доктор Сачин Джайн, отметил, что страхование здоровья — это «сломанная индустрия», которую необходимо исправить, и работа с Costco может помочь в этом.
Medicare Advantage — это частная версия программы медицинского страхования для пожилых людей, предлагаемая правительством США, которая обычно объединяет больничное, медицинское и рецептурное страхование.
Costco известен тем, что предлагает продукцию высокого качества, что может помочь привлечь новых членов.