Costco-ն նոր արտադրանքի՝ Medicare Advantage-ի վրա է կենտրոնանում
Costco-ն նոր նախաձեռնություն է սկսում, որը խորը ներգրավվածություն է ունենում առողջապահության ոլորտում և կարող է ավելի գրավիչ դարձնել անդամակցությունը: Երեքշաբթի օրը ընկերությունը և SCAN Group-ը, որը ոչ-for-profit առողջության ապահովագրող է, հայտարարեցին, որ համագործակցում են Costco-ի բրենդավորված Medicare Advantage պլան ստեղծելու համար:
Այս նոր արտադրանքը դեռ կարգավորիչ գործընթացում է, և նախատեսվում է, որ այն սկզբում կթողարկվի երկու նահանգներում: SCAN Group-ը ներկայումս առաջարկում է իր սեփական Medicare Advantage պլանը հինգ նահանգներում՝ Կալիֆոռնիա, Արիզոնա, Նևադա, Տեխաս, Նյու Մեքսիկո և Վաշինգտոն, ծառայելով մոտ 460,000 անդամների:
Costco-ն արդեն նախընտրելի դեղատուն է SCAN-ի Medicare Advantage անդամների համար, ինչը հիմք է տալիս այս համագործակցության համար: SCAN Group-ի CEO-ն՝ Դոկտոր Սաչին Ջայնը, նշել է, որ առողջության ապահովագրությունը «կոտրված արդյունաբերություն» է, որը պետք է վերանայվի, և Costco-ի հետ աշխատելը կարող է օգնել այդ հարցում:
Medicare Advantage-ը ԱՄՆ կառավարության տարեցների առողջության ապահովագրության ծրագրի մասնավոր տարբերակն է, որը սովորաբար համատեղում է հիվանդանոցային, բժշկական և դեղորայքային ապահովագրությունը:
Costco-ն հայտնի է բարձր որակի արտադրանքներ առաջարկելու համար, ինչը կարող է օգնել նրանց ներգրավել նոր անդամներ:

News | 2026/08/18 19:08
Costco is embarking on a new initiative that takes the retail giant deeper into healthcare and could make membership even more appealing. On Tuesday, the company and SCAN Group, a not-for-profit health insurer, announced a partnership to launch a Costco-branded Medicare Advantage plan.
The forthcoming product is still working its way through the regulatory process and is planned to initially launch in two states. SCAN Group currently offers its own Medicare Advantage plan in five states — California, Arizona, Nevada, Texas, New Mexico, and Washington — serving nearly 460,000 members.
Costco became a preferred pharmacy for SCAN's Medicare Advantage members last year, establishing a foundation for this collaboration. Dr. Sachin Jain, CEO of SCAN Group, stated that health insurance is a "broken industry" in need of fixing, and working with Costco can help address that.
Medicare Advantage is the privately run version of the U.S. government's senior health insurance program, typically bundling together hospital, medical, and prescription drug insurance.