China Southern Airlines-ն պաշտոնապես բացեց գրասենյակ Երևանում՝ նպատակ ունենալով ընդլայնել գործունեությունը Հայաստանում և զարգացնել օդային հաղորդակցությունը երկու երկրների միջև:
Գրասենյակը Երևանում կբարելավի ուղևորների և գործընկերների սպասարկումը, ինչպես նաև կширի China Southern Airlines-ի համագործակցությունը պետական կառույցների, օդանավակայանի, զբոսաշրջային կազմակերպությունների և այլ տեղական գործընկերների հետ:
Երևանում տեղի ունեցած միջոցառմանը մասնակցել են Չինաստանի դեսպանության, Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի, Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների, ինչպես նաև տնտեսության նախարարությունների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև բիզնեսի, զբոսաշրջության ոլորտի և այլ կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Միջոցառման մասնակիցները նշել են օդային հաղորդակցության զարգացմանը և ավիացիայի դերին՝ զբոսաշրջային, գործարար և մշակութային փոխանակումների ընդլայնման գործում:

China Southern Airlines открыла офис в Ереване и расширяет присутствие в Армении
China Southern Airlines официально открыла офис в Ереване с целью расширения деятельности в республике и развития воздушного сообщения между двумя странами.
Офис в Ереване позволит улучшить обслуживание пассажиров и партнеров, а также расширить взаимодействие China Southern Airlines с государственными структурами, аэропортом, туристическими организациями и другими местными партнерами.
В церемонии приняли участие представители посольства Китая в Армении, Комитета гражданской авиации, министерств территориального управления и инфраструктур и экономики Армении, а также представители бизнеса, туристической отрасли и других организаций.
Участники мероприятия отметили развитие авиасообщения между Арменией и Китаем и роль авиации в расширении туристических, деловых и культурных обменов.