China Southern Airlines-ն պաշտոնապես բացեց գրասենյակ Երևանում՝ նպատակ ունենալով ընդլայնել գործունեությունը Հայաստանում և զարգացնել օդային հաղորդակցությունը երկու երկրների միջև:
Գրասենյակը Երևանում կբարելավի ուղևորների և գործընկերների սպասարկումը, ինչպես նաև կширի China Southern Airlines-ի համագործակցությունը պետական կառույցների, օդանավակայանի, զբոսաշրջային կազմակերպությունների և այլ տեղական գործընկերների հետ:
Երևանում տեղի ունեցած միջոցառմանը մասնակցել են Չինաստանի դեսպանության, Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի, Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների, ինչպես նաև տնտեսության նախարարությունների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև բիզնեսի, զբոսաշրջության ոլորտի և այլ կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Միջոցառման մասնակիցները նշել են օդային հաղորդակցության զարգացմանը և ավիացիայի դերին՝ զբոսաշրջային, գործարար և մշակութային փոխանակումների ընդլայնման գործում:

China Southern Airlines has officially opened an office in Yerevan with the aim of expanding its operations in the country and developing air communication between the two countries.
The office in Yerevan will improve passenger and partner services, as well as enhance China Southern Airlines' interaction with government agencies, the airport, tourism organizations, and other local partners.
The ceremony was attended by representatives from the Chinese embassy in Armenia, the Civil Aviation Committee, the Ministries of Territorial Administration and Infrastructure, and the Economy of Armenia, as well as business, tourism industry, and other organizations.
Participants noted the development of air communication between Armenia and China and the role of aviation in expanding tourism, business, and cultural exchanges.