Brinker International-ի CEO Kevin Hochman-ը նշել է, որ Chili's-ը սպառողներին գրավում է ցածր գներով։ "Մենք արդեն չորս տարի իրականացնում ենք $10.99 արշավը։ Սպառողը չի պետք է զեղչի կտրոն, հավելված կամ ժամի սահմանափակում, որպեսզի գա Chili's և ստանա գերազանց արժեք, և սա է պատճառը, որ մենք հաջողում ենք շուկայում," - ասել է Hochman-ը CNBC-ի "Mad Money" հաղորդման ընթացքում։
$10.99 առաջարկը Chili's-ի արժեքի ռազմավարության հիմքն է, որը սպառողներին տալիս է հիմնական ուտեստ, անսահմանափակ ոչ ալկոհոլային խմիչք և անսահմանափակ չիպսեր և սալսա։ Այս մոտեցումը շարունակվում է հաջողություն ունենալ, ըստ Hochman-ի, ով 2022 թվականին ստանձնեց Brinker-ը և նշանակալի վերելք ապահովեց ցանցի համար։ Մեծ ճգնաժամից հետո տարիների դանդաղ աճից հետո, Brinker-ի բաժնետոմսերը գրեթե 700%-ով աճել են նրա CEO դառնալուց հետո։ Ընկերության վերջին եկամուտների հաշվետվությունում Chili's-ը հաղորդել է նույն խանութների վաճառքի 5.6% աճ վերջին եռամսյակում, իսկ Brinker-ը ներկայացրել է ուժեղ կանխատեսում 2027 ֆինանսական տարվա համար։
Hochman-ը նշել է, որ Chili's-ը չի հենվում միայն գների բարձրացման վրա վաճառքները խթանելու համար, այլ կենտրոնանում է ավելի շատ սպառողների ներգրավելու վրա։ "Մենք կառուցում ենք բիզնեսը ճիշտ ճանապարհով՝ ծավալով։ Մենք կառուցում ենք կայուն կերպով, և սա է պատճառը, որ մենք ունենք unprecedented աճ վերջին հինգ տարիների ընթացքում," - ասել է նա։
Chili's-ը ցածր գները համատեղել է սննդի փորձի բարելավման ներդրումների հետ։ Եթե որոշ ռեստորանային ցանցեր անցել են ինքնասպասարկման կիոսկների և այլ տեխնոլոգիաների, որպեսզի նվազեցնեն աշխատուժը, Hochman-ը նշել է, որ Brinker-ը հակառակ ուղղությամբ է գնացել՝ ավելացնելով աշխատակիցներ։ Brinker-ի աշխատուժը աճել է 85,000-ից ավելի աշխատակիցների, երբ նա ստանձնեց CEO-ն, մինչդեռ 2022 թվականի հունիսին այն կազմել էր 50,000-ից ավելի։ Hochman-ը նշել է, որ այդ ներդրումները նաև բարելավում են արդյունավետությունը, իսկ սպասարկման ժամանակները հասել են պատմական նվազագույնի, իսկ հյուրերի փորձը՝ պատմական առավելագույնի։

Генеральный директор Brinker International Кевин Хохман заявил, что Chili's привлекает потребителей низкими ценами. "Мы уже четыре года проводим кампанию за $10.99. Потребителю не нужен купон, приложение или ограничение по времени, чтобы прийти в Chili's и получить отличное предложение, и именно поэтому мы добиваемся успеха на рынке," - сказал Хохман в программе CNBC "Mad Money".
Предложение за $10.99 стало основой стратегии ценности Chili's, предлагая клиентам основное блюдо, безлимитный безалкогольный напиток и неограниченные чипсы с сальсой. Этот подход продолжает приносить плоды, по словам Хохмана, который возглавил Brinker в 2022 году и обеспечил значительное восстановление сети. После лет медленного роста после Великой рецессии акции Brinker выросли почти на 700% с момента его назначения CEO. В последнем отчете о доходах компания Chili's сообщила о росте продаж в сопоставимых магазинах на 5.6% за последний квартал, в то время как Brinker представил сильный прогноз на финансовый 2027 год.
Хохман отметил, что Chili's не полагается исключительно на повышение цен для увеличения продаж, а сосредоточен на привлечении большего числа клиентов. "Мы строим бизнес правильным образом, увеличивая объем. Мы строим его устойчиво, и именно поэтому у нас пять лет беспрецедентного роста," - сказал он.
Chili's сочетает низкие цены с инвестициями в качество обслуживания. В то время как некоторые сети ресторанов переходят на киоски и другие технологии для сокращения рабочей силы, Хохман отметил, что Brinker пошел в противоположном направлении, увеличив количество сотрудников. Численность рабочей силы Brinker выросла до более чем 85,000 сотрудников с более чем 50,000, когда он стал CEO в июне 2022 года. По словам Хохмана, эти инвестиции также улучшают эффективность, время обслуживания достигло исторического минимума, а качество обслуживания - исторического максимума.