Բուլլիշ (BLSH), Figure (FIGR), Coinbase (COIN) և Circle (CRCL) ընկերությունների բաժնետոմսերը նվազել են ուրբաթ օրը, քանի որ SEC-ը հետաձգել է նախատեսված «նովարարության բացառությունը»՝ կապված տոքենիզացված արժեթղթերի հետ ևCanceled meeting on proposed crypto offering rules.
Uniswap-ի UNI-ն նվազել է 7%, ինչը հանգեցրել է CoinDesk 20 ինդեքսի կորուստներին, քանի որ բացառությունը սպասվում էր, որ կտրամադրի թեթևացում տոքենիզացված արժեթղթերի առևտրի համար DeFi հարթակներում:
Clear Street-ի տնօրենի Օուեն Լաուի խոսքով, կարգավորիչի հետաձգումը «արագության խոչընդոտ» է տոքենիզացման համար և կարող է երկարացնել ընդունման գործընթացը, սակայն չի խանգարում տոքենիզացված ակտիվների և 24/7 առևտրի ենթակառուցվածքի հետևողականությանը:
Բուլլիշ (BLSH) $24.45-ի արժեքը նվազել է մոտ 8%-ով, վերադառնալով երկրորդ եռամսյակի եկամուտների հաշվետվությունից հետո ձեռք բերված շահույթին: Crypto հարթակը, որը պատկանում է CoinDesk-ին, ձեռք է բերում փոխանցման գործակալ Equiniti՝ կառուցելու տոքենիզացված արժեթղթերի թողարկման և սպասարկման ենթակառուցվածք:
Coinbase (COIN), որը ձգտում է իր սեփական տոքենիզացված բաժնետոմսերի առաջարկին, նվազել է 2%, իսկ Circle (CRCL)՝ մոտ 4%:
SEC-ը հետաձգել է սպասված «նովարարության բացառությունը», որը նախատեսվում էր, որ հեշտացնելու է ընկերությունների համար տոքենիզացված արժեթղթերի առևտուրը:

Bullish (BLSH), Coinbase (COIN), Circle (CRCL) снижаются из-за задержки SEC
Акции компаний, занимающихся токенизацией, таких как Bullish (BLSH), Figure (FIGR), Coinbase (COIN) и Circle (CRCL), упали в пятницу после того, как SEC отложила запланированное "исключение для инноваций" для токенизированных ценных бумаг и отменила встречу по предложенным правилам крипто-оферты.
UNI от Uniswap упала на 7%, что привело к потерям в индексе CoinDesk 20, так как ожидалось, что исключение предоставит облегчение для торговли ценными бумагами на DeFi-площадках.
По словам управляющего директора Clear Street Оуэна Лау, регуляторная задержка является "препятствием" для токенизации и может продлить процесс принятия, но не разрушает динамику токенизированных активов и инфраструктуры круглосуточной торговли.
Акции Bullish (BLSH) упали примерно на 8% в начале торгов, вернувшись к убыткам после отчета о доходах за второй квартал. Криптоплатформа, которая владеет CoinDesk, приобретает агента по трансферам Equiniti, создавая инфраструктуру для выпуска и обслуживания токенизированных ценных бумаг.
Криптобиржа Coinbase (COIN), которая стремится предложить свои токенизированные акции и недавно выбрала Абу-Даби в качестве офшорного центра, снизилась на 2%. Тем временем эмитент стейблкоина Circle (CRCL) упал почти на 4%.
SEC отложила ожидаемое "исключение для инноваций", которое должно было облегчить торговлю токенизированными ценными бумагами.