Buissup-ը վերադառնում է նոր ձևաչափով
Սեպտեմբերի 11-13-ը սիրված Buissup-ը կվերադառնա նոր ձևաչափով՝ Buissup Challenge-ով։ Երեք մրցութային օրերի ընթացքում տարբեր ոլորտների երիտասարդ մասնագետներ կմիավորվեն թիմերում՝ աշխատելու խոշոր ընկերությունների ներկայացրած իրական բիզնես քեյսերի վրա և մշակելու գործնական, կիրառելի լուծումներ։
Այս տարվա Challenge-ին բիզնես մարտահրավերներ կներկայացնեն Dalma-ն, Ucom-ը, Hay Cola Factory-ն, Coffee House-ը, Yan Products-ը, Cinema Star-ը, One Way Tour-ը, Sali-ն, Maple Leafs Clinic-ը և Bacon Products-ը։ Մասնակիցները կաշխատեն այն ուղղություններով, որոնք այսօր առանցքային նշանակություն ունեն բիզնեսների զարգացման համար՝ արհեստական բանականություն և թվայնացում, մարքեթինգ և վաճառքների զարգացում, հաճախորդների փորձի բարելավում, մարդկային ռեսուրսների կառավարում, ներքին գործընթացների օպտիմալացում և արդյունավետության բարձրացում։
Մասնակիցները բազմապրոֆիլ թիմերով երեք օր շարունակ կաշխատեն կոնկրետ բիզնես քեյսերի վրա։ Ամբողջ ընթացքում նրանց կողքին կլինեն ոլորտային փորձագետներն ու մենթորները՝ օգնելով զարգացնել գաղափարները և դրանք վերածել բիզնեսում կիրառելի առաջարկների։ Ծրագրի ավարտին թիմերը իրենց լուծումները կներկայացնեն ընկերությունների և բիզնես համայնքի ներկայացուցիչներին։ Լավագույն գաղափարների հեղինակ թիմերը նաև կստանան մասնաբաժին 3,5 մլն դրամ ընդհանուր մրցանակային ֆոնդից։
Buissup Challenge-ը նախատեսված է նրանց համար, ովքեր ցանկանում են մասնագիտական գիտելիքները դուրս բերել տեսական դաշտից և փորձարկել իրական բիզնես միջավայրում։ Մասնակցությունը նաև հնարավորություն է՝ աշխատելու տարբեր մասնագիտությունների ներկայացուցիչների հետ, ձեռք բերելու նոր փորձ, ընդլայնելու մասնագիտական կապերը և անմիջական շփում ունենալու խոշոր ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։ Ծրագրին կարող են դիմել առնվազն մեկ տարվա ոլորտային փորձ ունեցող մասնագետները։ Մասնակցությունը հնարավոր է ինչպես անհատապես, այնպես էլ նախապես ձևավորված թիմերով։ Buissup Challenge-ը կանցկացվի սեպտեմբերի 11-13-ը «ԱՅԲ» դպրոցում։ Մասնակցության հայտերը դեռ բաց են։

Buissup возвращается в новом формате
С 11 по 13 сентября популярный Buissup вернется в новом формате — Buissup Challenge. В течение трех конкурсных дней молодые специалисты из различных областей объединятся в команды, чтобы работать над реальными бизнес-кейсами, представленными крупными компаниями, и разрабатывать практические, применимые решения.
В этом году в Challenge будут представлены бизнес-вызовы от Dalma, Ucom, Hay Cola Factory, Coffee House, Yan Products, Cinema Star, One Way Tour, Sali, Maple Leafs Clinic и Bacon Products. Участники будут работать в направлениях, которые сегодня имеют ключевое значение для развития бизнеса — искусственный интеллект и цифровизация, маркетинг и развитие продаж, улучшение клиентского опыта, управление человеческими ресурсами, оптимизация внутренних процессов и повышение эффективности.
Участники будут работать в многопрофильных командах в течение трех дней над конкретными бизнес-кейсами. На протяжении всего времени рядом с ними будут отраслевые эксперты и менторы, помогающие развивать идеи и превращать их в применимые предложения для бизнеса. В конце программы команды представят свои решения представителям компаний и бизнес-сообщества. Авторы лучших идей также получат долю из общего призового фонда в 3,5 миллиона драмов.
Buissup Challenge предназначен для тех, кто хочет вывести свои профессиональные знания из теоретической плоскости и протестировать их в реальной бизнес-среде. Участие также дает возможность работать с представителями различных профессий, приобретать новый опыт, расширять профессиональные связи и общаться с представителями крупных компаний. Участие могут принять специалисты с как минимум годом опыта в отрасли. Участие возможно как индивидуально, так и в заранее сформированных командах. Buissup Challenge пройдет с 11 по 13 сентября в школе «Айб». Заявки на участие все еще открыты.