BNY-ն ավելացնում է կրիպտո ստեյքինգը թվային ակտիվների պահեստավորման հարթակին
BNY-ն երեքշաբթի հայտարարել է, որ ծրագրում է ավելացնել ստեյքինգը իր թվային ակտիվների պահեստավորման հարթակին Galaxy-ի հետ համագործակցության միջոցով:
• Այս ծառայությունը թույլ կտա ինստիտուցիոնալ հաճախորդներին ստանալ ստեյքինգի պարգևներ՝ առանց ակտիվները տեղափոխելու BNY-ի պահեստից:
• Այս քայլը BNY-ի վերջին ընդլայնումն է բլոկչեյն-հիմնված ծառայությունների ոլորտում:
BNY-ն, որը նախկինում հայտնի էր որպես Bank of New York Mellon, աստիճանաբար ընդլայնում է իր թվային ակտիվների բիզնեսը՝ սկսած կրիպտո պահեստավորման ծառայությունների գործարկումից 2022 թվականին: Բանկը վերահսկում է տասնյակ տրիլիոն դոլարների ակտիվներ, ինչը նրա քայլերը բլոկչեյն ենթակառուցվածքում դարձնում է ֆինանսական արդյունաբերության ուշադրության կենտրոնում:
BNY-ն վերջերս հայտարարել է, որ տեղափոխում է իր հիմնական փոխանցման գործակալության գրանցման պահպանումները բլոկչեյն տեխնոլոգիայի վրա, ստեղծելով միակ օնչեյն սեփականության գրանցամատյան, որը կրճատելու է մի քանի միջնորդների վրա կախվածությունը:

BNY добавит крипто-стейкинг на платформу хранения цифровых активов
BNY объявила во вторник о планах добавить стейкинг на свою платформу хранения цифровых активов через партнерство с Galaxy.
• Эта услуга позволит институциональным клиентам зарабатывать вознаграждения за стейкинг, не перемещая активы за пределы хранения BNY.
• Этот шаг является последним расширением BNY в области услуг на основе блокчейна для институциональных инвесторов.
BNY, ранее известный как Bank of New York Mellon, постепенно расширяет свой бизнес цифровых активов с момента запуска услуг хранения криптовалют в 2022 году. Банк управляет десятками триллионов долларов активов, что делает его шаги в инфраструктуру блокчейна предметом пристального внимания в финансовой индустрии.
Финансовая компания недавно заявила, что переводит свое основное ведение учета на блокчейн-технологию, создавая единую ончейн-реестр собственности, который, по ее словам, снизит зависимость от нескольких посредников.