BlackRock-ը գտնում է հարկային ազատ եկամուտներ պարտքային շուկայում
BlackRock-ի մասնագետները նշում են, որ հարկային առավելություններ ունեցող եկամուտներ որոնող ներդրողները դեռ կարող են գտնել լավ հնարավորություններ, սակայն պետք է ընտրողական լինեն:
Municipal պարտատոմսերի թողարկումը այս տարի նախատեսվում է գերազանցել $580 միլիարդը: Միաժամանակ, նոր փողերի հոսքը muni պարտատոմսերում առաջին կեսում հասել է $56.6 միլիարդի, ինչը տարվա լավագույն երկրորդ սկիզբն է:
«Երկրորդ կեսի համար կարևոր է համբերությունը», - ասել է BlackRock-ի municipal պարտատոմսերի խմբի ղեկավար Պատրիկ Հասկելը: «Կլինեն հնարավորություններ, բայց դուք պետք է գնել ճիշտ կրեդիտներ, ճիշտ կառուցվածքներ և ճիշտ մակարդակներ: Մենք զգուշավոր լավատես ենք երկրորդ կեսի համար»:
Municipal պարտատոմսերը հարուստ ներդրողների սիրելին են: Ընդհանուր առմամբ, դրանք ավելի անվտանգ են, քան կորպորատիվ պարտատոմսերը, քանի որ դրանք սովորաբար ապահովված են հարկային իշխանության լիարժեք հավատով և վարկանիշով:
Հարկային ազատ եկամուտը ավելի արժեքավոր է բարձր եկամուտ ունեցող անձանց համար:
BlackRock-ի թիմը շարունակում է հավասարակշռված մնալ տևողության հարցում, սակայն նախընտրում է muni պարտատոմսերի երկարաժամկետ հատվածները, հատկապես 20-22 տարվա շրջանակներում:

BlackRock's specialists note that investors seeking tax-advantaged yields can still find solid opportunities, but they need to be selective:
Municipal bond issuance is on pace to exceed $580 billion this year. At the same time, flows of new cash into muni bonds hit $56.6 billion in the first half of the year, the second-best start to any year:
"The key for the second half will be patience," said Patrick Haskell, head of the municipal bond group at BlackRock. "There will be opportunities, but you want to buy the right credits, the right structures, and the right levels. We are cautiously optimistic in the second half:"
Municipal bonds are a favorite among wealthy investors. Generally, they are safer than their corporate counterparts, as they tend to be backed by the full faith and credit of the taxing authority: