BlackRock-ը գտնում է հարկային ազատ եկամուտներ պարտքային շուկայում
BlackRock-ի մասնագետները նշում են, որ հարկային առավելություններ ունեցող եկամուտներ որոնող ներդրողները դեռ կարող են գտնել լավ հնարավորություններ, սակայն պետք է ընտրողական լինեն:
Municipal պարտատոմսերի թողարկումը այս տարի նախատեսվում է գերազանցել $580 միլիարդը: Միաժամանակ, նոր փողերի հոսքը muni պարտատոմսերում առաջին կեսում հասել է $56.6 միլիարդի, ինչը տարվա լավագույն երկրորդ սկիզբն է:
«Երկրորդ կեսի համար կարևոր է համբերությունը», - ասել է BlackRock-ի municipal պարտատոմսերի խմբի ղեկավար Պատրիկ Հասկելը: «Կլինեն հնարավորություններ, բայց դուք պետք է գնել ճիշտ կրեդիտներ, ճիշտ կառուցվածքներ և ճիշտ մակարդակներ: Մենք զգուշավոր լավատես ենք երկրորդ կեսի համար»:
Municipal պարտատոմսերը հարուստ ներդրողների սիրելին են: Ընդհանուր առմամբ, դրանք ավելի անվտանգ են, քան կորպորատիվ պարտատոմսերը, քանի որ դրանք սովորաբար ապահովված են հարկային իշխանության լիարժեք հավատով և վարկանիշով:
Հարկային ազատ եկամուտը ավելի արժեքավոր է բարձր եկամուտ ունեցող անձանց համար:
BlackRock-ի թիմը շարունակում է հավասարակշռված մնալ տևողության հարցում, սակայն նախընտրում է muni պարտատոմսերի երկարաժամկետ հատվածները, հատկապես 20-22 տարվա շրջանակներում:

Специалисты BlackRock отмечают, что инвесторы, ищущие налоговые преимущества, все еще могут найти хорошие возможности, но им нужно быть избирательными:
Эмиссия муниципальных облигаций в этом году, по прогнозам, превысит 580 миллиардов долларов. В то же время приток новых средств в муниципальные облигации в первой половине года составил 56,6 миллиарда долларов, что является вторым лучшим началом года:
«Ключевым моментом для второй половины года будет терпение», — сказал Патрик Хаскел, глава группы муниципальных облигаций BlackRock. «Будут возможности, но вам нужно покупать правильные кредиты, правильные структуры и правильные уровни. Мы осторожно оптимистичны во второй половине года»:
Муниципальные облигации являются любимыми среди состоятельных инвесторов. Обычно они более безопасны, чем корпоративные облигации, так как они, как правило, обеспечены полной верой и кредитом налогового органа: