«Բջնին» վաճառել են, հայ գնորդը գնել է
«Բջնին» չեն խլել, «Բջնին» վաճառել են, հայ գնորդը գնել է: Այսպիսով, փրկել են, որ պետությունն այդ գործարանի աշխատանքից հարկային եկամուտներ ստանա:
Հոդվածում նշվում է, որ «Բջնի» գործարանի վաճառքը տեղի է ունեցել 2009 թվականին, երբ Ռուբեն Հայրապետյանը գնել է այն 4 միլիարդ 441 միլիոն 500 հազար դրամով: Գործարանի նախկին սեփականատեր Խաչատուր Սուքիասյանը պնդում է, որ իրենից խլել են սեփականությունը, սակայն Հայրապետյանը հերքում է այդ մեղադրանքները:
Հայրապետյանը ներկայացրել է, որ իր ձեռք բերած գործարանը 12 տարվա ընթացքում վճարել է 3 միլիարդ 661 միլիոն դրամ հարկ, մինչդեռ նախկին սեփականատերը 12 տարում ընդամենը 917 միլիոն դրամ հարկ է վճարել:
Այսպիսով, Հայրապետյանը պնդում է, որ «Բջնի» գործարանը, որը ներկայումս գործում է, ապահովում է պետության հարկային եկամուտները:

The 'Bjni' has not been taken away, it has been sold, and an Armenian buyer has purchased it. Thus, it has been saved so that the state can receive tax revenues from the operation of this factory.
The article mentions that the sale of the 'Bjni' factory took place in 2009 when Ruben Hayrapetyan bought it for 4 billion 441 million 500 thousand drams. The former owner of the factory, Khachatur Sukiasyan, claims that his property was taken away, but Hayrapetyan denies these accusations.
Hayrapetyan stated that the factory he acquired paid 3 billion 661 million drams in taxes over 12 years, while the previous owner paid only 917 million drams in taxes over the same period.
Thus, Hayrapetyan asserts that the 'Bjni' factory, which is currently operational, provides tax revenues to the state.