Բիթքոյնը և էթերը բարձրանում են, երբ Թրամփը կոչ է անում Կոնգրեսին ընդունել կրիպտո Հստակեցման օրենքը
Բիթքոյնը, էթերը և այլ կրիպտոարժույթներ բարձրացել են, երբ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կոչ արեց Կոնգրեսին ընդունել օրենք, որը սպասվում է, որ կխթանի ոլորտը:
Բիթքոյնը վերջին անգամ վաճառվում էր 5.2% բարձր՝ $71,880 գնով, իսկ էթերը 9%-ով բարձրացել էր՝ $2,288.91:
Թրամփը նաև ակնարկեց, որ կարգավորելու է Hyperliquid-ը, դեցենտրալիզացված փոխանակումը, որը մեծ ժողովրդականություն է ձեռք բերել առևտրականների շրջանում:
ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության հայտարարությունը 20 և 30 տարվա պարտատոմսերի մեծացման մասին նվազեցրել է եկամտաբերությունը, ինչը բարձրացրել է բիթքոյնի նման բարձր ռիսկային ակտիվների գրավչությունը:
Գեոֆրի Քենդրիկը, Standard Chartered-ի գլոբալ թվային ակտիվների հետազոտության ղեկավար, նշեց, որ ֆինանսների նախարարության հայտարարությունը «այսպիսի բան է, որը բիթքոյնը սիրում է»: «Ներդրողները այժմ պետք է պատրաստվեն 2026 թվականի վերջում $100,000-ի տեղափոխման համար», - ավելացրեց նա:

Биткойн и эфир растут, когда Трамп призывает Конгресс принять закон о ясности криптовалют
Биткойн, эфир и другие криптовалюты выросли после того, как президент США Дональд Трамп призвал Конгресс принять законопроект, который, как ожидается, поддержит сектор.
Биткойн в последний раз торговался на 5,2% выше, на уровне $71,880, а эфир вырос более чем на 9% до $2,288.91.
Трамп также намекнул на регулирование Hyperliquid, децентрализованной биржи, которая набирает популярность среди трейдеров.
Объявление Министерства финансов США о значительном увеличении выкупа 20-летних и 30-летних облигаций значительно снизило доходность, что повысило привлекательность более рискованных активов, таких как биткойн.