Բիթքոյնը և էթերը բարձրանում են, երբ Թրամփը կոչ է անում Կոնգրեսին ընդունել կրիպտո Հստակեցման օրենքը
Բիթքոյնը, էթերը և այլ կրիպտոարժույթներ բարձրացել են, երբ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կոչ արեց Կոնգրեսին ընդունել օրենք, որը սպասվում է, որ կխթանի ոլորտը:
Բիթքոյնը վերջին անգամ վաճառվում էր 5.2% բարձր՝ $71,880 գնով, իսկ էթերը 9%-ով բարձրացել էր՝ $2,288.91:
Թրամփը նաև ակնարկեց, որ կարգավորելու է Hyperliquid-ը, դեցենտրալիզացված փոխանակումը, որը մեծ ժողովրդականություն է ձեռք բերել առևտրականների շրջանում:
ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության հայտարարությունը 20 և 30 տարվա պարտատոմսերի մեծացման մասին նվազեցրել է եկամտաբերությունը, ինչը բարձրացրել է բիթքոյնի նման բարձր ռիսկային ակտիվների գրավչությունը:
Գեոֆրի Քենդրիկը, Standard Chartered-ի գլոբալ թվային ակտիվների հետազոտության ղեկավար, նշեց, որ ֆինանսների նախարարության հայտարարությունը «այսպիսի բան է, որը բիթքոյնը սիրում է»: «Ներդրողները այժմ պետք է պատրաստվեն 2026 թվականի վերջում $100,000-ի տեղափոխման համար», - ավելացրեց նա:

Bitcoin, ether, and other cryptocurrencies surged after U.S. President Donald Trump urged Congress to pass a bill expected to boost the sector.
Bitcoin was last seen trading around 5.2% higher at $71,880, while ether was up more than 9% to trade at $2,288.91.
Trump also hinted at regulating Hyperliquid, the decentralized exchange that's been garnering popularity among traders.
The U.S. Treasury's announcement of a significant increase in the buyback of 20-year and 30-year bonds sent yields significantly lower, raising the attractiveness of higher-risk assets like Bitcoin.
Geoffrey Kendrick, global head of digital assets research at Standard Chartered, noted that the announcement from the U.S. Treasury is exactly the type of thing Bitcoin loves. 'Investors should now be positioning for a move to $100,000 by year-end 2026,' Kendrick added.