Բաքուն պետք է վճարի Երևանին ԼԷՊ-ի կառուցման համար
Ըստ «Սильная Армения» ընդդիմադիր խմբակցության ղեկավար Նարեկ Կարապետյանի, Բաքուն պետք է վճարի Երևանին ԼԷՊ-ի կառուցման համար: Նա ընդգծել է, որ վճարումը պետք է կատարվի ոչ միայն ԼԷՊ-ի, այլ նաև երկաթուղային և ավտոմոբիլային ճանապարհների համար:
«Այս ենթակառուցվածքը պետք է լինի ճանապարհ, այլ ոչ թե միջանցք, իսկ դրա անվտանգությունն ու արդյունավետությունը պետք է վերահսկվի հայկական կողմի կողմից»,- նշել է Կարապետյանը:
Նա նաև անդրադարձել է Ադրբեջանի նախագահի Իլհամ Ալիևի հայտարարություններին, ըստ որոնց, Հայաստանի ԱԷԿ-ի փակման դեպքում երկիրը սպասում է էներգետիկ ճգնաժամ: Կարապետյանը նշել է, որ Հայաստանը ունի բոլոր հնարավորությունները նոր ատոմային կայանի կառուցման և վերականգնվող էներգիայի աղբյուրների զարգացման համար:

По словам Нарека Карапетяна, руководителя оппозиционной фракции «Сильная Армения», Баку должен заплатить Еревану за прокладку линии электропередачи. Он подчеркнул, что оплата должна производиться не только за прокладку ЛЭП, но и за железные и автомобильные дороги.
«Эта инфраструктура должна быть именно дорогой, а не коридором, и контроль за ее безопасностью и эффективностью должен лежать на армянской стороне», - отметил Карапетян.
Он также прокомментировал утверждения президента Азербайджана Ильхама Алиева о том, что после закрытия АЭС Армению ждет сильный энергетический кризис. В этой связи Карапетян заметил, что у Армении есть все возможности для строительства новой атомной станции и развития возобновляемых источников энергии.