Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունը տեղեկացնում է, որ 2026 թվականի մայիսի 12-ին պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը դիմել է Ազգային պարկ «Սևան» տնօրենին և շրջակա միջավայրի նախարարի գլխավոր քարտուղարին՝ Սևանի ափին գտնվող 0.3 հեկտար հողամասի վարձակալության պայմանագիրը լուծելու համար:
Այս դիմումի հիման վրա, 2026 թվականի օգոստոսի 13-ին Կադաստրի կոմիտեն լուծել է Նազիկ Ամիրյանի հետ վարձակալության պայմանագիրը, որի արժեքը կազմում է 20 միլիոն 502 հազար դրամ:
Նշենք, որ Նազիկ Ամիրյանը եղել է գեներալ Մանվել Գրիգորյանի այրին: Նա նախկինում մեղավոր է ճանաչվել զենքի և ռազմամթերքի ապօրինի ձեռքբերման համար:

Генеральная прокуратура Республики Армения сообщает, что 12 мая 2026 года управление защиты государственных интересов направило ходатайство директору Национального парка "Севан" и генеральному секретарю Министерства окружающей среды с просьбой расторгнуть договор аренды земельного участка, расположенного на берегу озера Севан.
В соответствии с ходатайством, 13 августа 2026 года Комитет кадастра расторг договор с Назик Амирян об аренде земельного участка площадью 0,3 га и кадастровой стоимостью 20 миллионов 502 тысячи драмов.
Отметим, что Назик Амирян является вдовой генерала Манвела Григоряна, ранее она была признана виновной в незаконном приобретении оружия и боеприпасов.