Այս շաբաթվա եկամուտներից ստացված մեծ դասը. AI-ի կառուցումը ոչ մի զրոյական գումար չէ
Այս շաբաթվա եկամուտների արդյունքները ցույց տվեցին, որ AI-ի կառուցումը ոչ մի զրոյական գումար չէ. թե hardware, թե software բաժնետոմսերը կարող են հաղթել: Տեխնոլոգիական Nasdaq Composite-ը և S&P 500-ը աճեցին համապատասխանաբար 0.9% և 0.5%, իսկ Dow Jones Industrial Average-ը ավելացավ 0.5%, նշելով իր առաջին հաղթող շաբաթը երեքում: Աճի մեծ մասը տեղի ունեցավ հինգշաբթի օրը, երբ Nvidia-ի գերազանց եկամուտները և առաջիկա կանխատեսումները բարձրացրեցին բոլոր երեք ցուցանիշները:
Nvidia-ն, AI-ի չիպերի առաջատարն, ներկայացրեց սպասվածից ավելի լավ ֆինանսական երկրորդ եռամսյակի արդյունքներ, նշելով իր եկամուտների աճի չորրորդ շարունակական եռամսյակը: Amazon-ը կհամագործակցի Nvidia-ի հետ՝ 2027 և 2028 թվականներին 2 միլիոն GPU գնելու համար: Salesforce-ը նույնպես ներկայացրեց ավելի լավ արդյունքներ, իսկ CrowdStrike-ը հաղորդեց 26% եկամուտների աճ:
Meta-ն համաձայնեց $18 միլիարդի փոխհատուցման, ինչը մեծ հաղթանակ է ընկերության համար, քանի որ դա նվազեցնում է երկարատև դատական գործընթացի ռիսկը:

Большой урок из доходов этой недели: развитие ИИ не является игрой с нулевой суммой
Эти впечатляющие результаты доходов на этой неделе показали, что развитие ИИ не является игрой с нулевой суммой: как аппаратные, так и программные акции могут выиграть. Технологический Nasdaq Composite и S&P 500 выросли на 0,9% и 0,5% соответственно, в то время как индекс Dow Jones Industrial Average добавил 0,5%, что стало его первой выигрышной неделей за три. Большая часть прироста произошла в четверг, когда блестящие результаты Nvidia и их прогнозы подняли все три индекса:
Nvidia, лидер в области ИИ-чипов, представила результаты второго квартала, которые превзошли ожидания, отметив четвертый подряд квартал ускоряющегося роста доходов. Amazon купит дополнительно 2 миллиона GPU Nvidia в 2027 и 2028 годах. Salesforce также представила лучшие результаты, а CrowdStrike сообщила о росте доходов на 26%:
Meta согласилась на $18 миллиардов в качестве компенсации, что является большой победой для компании, так как это снижает риск длительного судебного разбирательства: