Այս շաբաթ բաժնետոմսերի շուկայում հետևվող երկու կարևոր իրադարձությունները
Այս շաբաթ Nvidia-ի եկամուտների հաշվետվությունն է, ինչը նշանակում է, որ ներդրողները կստանան իրենց ամենահստակ պատկերացումը արհեստական բանականության բումի մասին: Բացի այդ, կարևոր է Ֆեդերալ ռեզերվի ազդեցիկ հանդիպումը Ջեքսոն Հոլում և այն, թե ինչ կարող է դա նշանակել տոկոսադրույքների ապագա ուղու համար:
Այս շաբաթվա ամենակարևոր շուկա-փոփոխող իրադարձությունները, սակայն, նաև CrowdStrike-ի և Salesforce-ի եկամուտներն են, որոնք երկուսն էլ ծրագրային ապահովման ընկերություններ են, որոնց ապագան շատ ներդրողների աչքում տարբեր է:
Մյուս կողմից, ԱՄՆ-ի և Կանադայի միջև առևտրային բանակցությունների վերջին վիժումը ևս մեկ խնդիր է, որը պետք է դիտարկել:
1. Եկամուտներ
Ուրբաթ օրը մենք պետք է ավելի լավ պատկերացում ունենանք, թե ինչպես է արհեստական բանականությունը ազդում երեք կարևոր, բայց վիճելի ոլորտների վրա՝ սարքավորումներ, ծրագրային ապահովում և կիբերանվտանգություն:
Nvidia-ն ակնկալվում է, որ կհրապարակի $2.09 շահույթ մեկ բաժնետոմսի համար և $92.04 միլիարդ եկամուտ:
Salesforce-ը պետք է հաղորդի $11.32 միլիարդ եկամուտ և $3.27 ճշգրտված շահույթ:
CrowdStrike-ը ակնկալվում է, որ կհրապարակի $1.44 միլիարդ վաճառք:
2. Տնտեսություն
Այս շաբաթվա տնտեսական տվյալների շարքը, այդ թվում՝ նոր ինֆլյացիայի ցուցանիշ, կհավաքվի ուրբաթ օրը, երբ Kevin Warsh-ը կհրապարի իր առաջին ելույթը Ֆեդերալ ռեզերվի նախագահության ժամանակ:
Այս միջոցառումը միշտ սպասված է, սակայն այս անգամ այն ավելի մեծ նշանակություն ունի, քանի որ Warsh-ը նոր նախագահ է:

На этой неделе отчетность Nvidia, что означает, что инвесторы получат самое четкое представление о буме искусственного интеллекта. Кроме того, важна встреча Федеральной резервной системы в Джексон-Холе и то, что она может означать для будущего курса процентных ставок.
На этой неделе самые важные события на рынке также включают отчеты о доходах CrowdStrike и Salesforce, которые являются двумя программными компаниями с различными будущими перспективами в глазах многих инвесторов.
С другой стороны, последний крах торговых переговоров между США и Канадой также является дополнительным источником геополитической напряженности для инвесторов.
1. Доходы
В пятницу мы должны получить лучшее представление о том, как искусственный интеллект влияет на три важные, но спорные области: оборудование, программное обеспечение и кибербезопасность.
Ожидается, что Nvidia сообщит о прибыли в $2.09 на акцию и доходе в $92.04 миллиарда.
Salesforce ожидает доход в $11.32 миллиарда и скорректированную прибыль в $3.27.
CrowdStrike ожидается, что сообщит о продажах в $1.44 миллиарда.
2. Экономика
На этой неделе ряд экономических данных, включая новый индекс инфляции, соберутся в пятницу, когда Кевин Уорш проведет свою первую речь в качестве председателя ФРС.
Это событие всегда ожидается, но в этот раз оно имеет дополнительное значение, поскольку Уорш является новым председателем.