Ավարտական խնայողությունների պակասը վտանգ է ներկայացնում աշխատող ընտանիքների համար, ասում է Սուզ Օրմանը
Լուրեր | 2026/08/22 13:30
Աշխատողների ֆինանսական վիճակը վատանում է
Ավարտական խնայողությունների հիմնադրամ ունենալը կարող է օգնել մարդկանց պահպանել իրենց ֆինանսները, սակայն նոր հարցումը ցույց է տալիս, որ 55%-ը աշխատողների չունի բավարար խնայողություններ $500 արտահերթ ծախսերը ծածկելու համար:
Սուզ Օրմանը, ֆինանսական փորձագետ, նշում է, որ այս իրավիճակը վտանգավոր է, քանի որ մարդիկ, ովքեր ունեն աշխատանք, դեռևս չեն կարողանում հոգալ իրենց ֆինանսական պարտավորությունները:
Նրա խոսքով, 41%-ը հարցվածների նշել են, որ բաց են թողել անհրաժեշտ ծախսեր, ինչպիսիք են բժշկական ծառայությունները կամ սնունդը, քանի որ չունեն բավարար խնայողություններ:
Աշխատանքային խնայողությունների նոր հնարավորություններ
2022 թվականին ընդունված Secure 2.0 օրենքը նախատեսում է փոփոխություններ, որոնք ուղղված են աշխատողների խնայողությունների խթանմանը:
Այն թույլ է տալիս աշխատողներին տարեկան $1,000 գումար դուրս բերել արտահերթ ծախսերի համար առանց տուգանքների:
Նոր օրենքը նաև թույլ է տալիս աշխատողների ավտոմատ գրանցումը պենսիոն-կապակցված արտահերթ խնայողությունների հաշվեհամարներում:

Наличие аварийных сбережений может помочь людям сохранить свои финансы, однако новое исследование показывает, что 55% работников не имеют достаточных сбережений для покрытия непредвиденных расходов в размере $500:
Сюзан Орман, финансовый эксперт, отмечает, что эта ситуация опасна, так как люди, имеющие работу, все еще не могут справиться со своими финансовыми обязательствами:
По ее словам, 41% опрошенных заявили, что пропустили необходимые расходы, такие как медицинские услуги или еда, потому что не имеют достаточных сбережений:
Новые возможности для рабочих сбережений
Закон, принятый в 2022 году, известный как Secure 2.0, включает изменения, направленные на поощрение сбережений работников:
Он позволяет работникам снимать до $1,000 в год для непредвиденных расходов без штрафов:
Новый закон также позволяет автоматическую регистрацию работников в пенсионных счетах, связанных с аварийными сбережениями: