Արթուր Խուդինյանը նշանակվել է Փրկարար ծառայության (ՓԾ) տնօրենի տեղակալ։ ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանի հրամանով, Արամ Ղազարյանը, ով հանդիսանում է Փրկարար ծառայության տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ, անձնակազմին է ներկայացրել նորանշանակ տեղակալին:
Արամ Ղազարյանը նշել է, որ Արթուր Խուդինյանը համատեղ ծառայության ընթացքում դրսևորել է բարձր մասնագիտական որակներ, պատասխանատվություն և նվիրվածություն։ Նա ընդգծել է, որ Խուդինյանի ձեռք բերած փորձն ու մասնագիտական կարողությունները կծառայեն Փրկարար ծառայության զարգացմանն ու խնդիրների լուծմանը:
Արթուր Խուդինյանը շնորհակալություն է հայտնել վստահության համար և ընդգծել, որ պատրաստ է իր փորձն ու ներուժը ներդնել ծառայության արդյունավետության բարձրացման գործում:

Артур Худинян назначен заместителем директора ПЦ (Пожарно-спасательной службы). По приказу министра внутренних дел Арпине Саргсян, Арам Газарян, который является заместителем министра внутренних дел и директором ПЦ, представил новый назначенный пост заместителя:
Арам Газарян отметил, что Артур Худинян проявил высокие профессиональные качества, ответственность и преданность во время совместной службы. Он подчеркнул, что опыт и профессиональные навыки Худиняна будут служить развитию ПЦ и решению его задач:
Артур Худинян поблагодарил за доверие и подчеркнул, что готов вложить свой опыт и потенциал в повышение эффективности службы: