Արթուր Խուդինյանը նշանակվել է Փրկարար ծառայության (ՓԾ) տնօրենի տեղակալ։ ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանի հրամանով, Արամ Ղազարյանը, ով հանդիսանում է Փրկարար ծառայության տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ, անձնակազմին է ներկայացրել նորանշանակ տեղակալին:
Արամ Ղազարյանը նշել է, որ Արթուր Խուդինյանը համատեղ ծառայության ընթացքում դրսևորել է բարձր մասնագիտական որակներ, պատասխանատվություն և նվիրվածություն։ Նա ընդգծել է, որ Խուդինյանի ձեռք բերած փորձն ու մասնագիտական կարողությունները կծառայեն Փրկարար ծառայության զարգացմանն ու խնդիրների լուծմանը:
Արթուր Խուդինյանը շնորհակալություն է հայտնել վստահության համար և ընդգծել, որ պատրաստ է իր փորձն ու ներուժը ներդնել ծառայության արդյունավետության բարձրացման գործում:

Arthur Khudinyan has been appointed as the Deputy Director of the Emergency Service (ES). By the order of Minister of Internal Affairs Arpine Sargsyan, Aram Ghazaryan, who is the Deputy Minister of Internal Affairs and Director of the ES, introduced the newly appointed deputy to the staff:
Aram Ghazaryan noted that Arthur Khudinyan has demonstrated high professional qualities, responsibility, and dedication during their joint service. He emphasized that Khudinyan's acquired experience and professional skills will serve the development of the ES and the resolution of its issues:
Arthur Khudinyan expressed gratitude for the trust and emphasized that he is ready to invest his experience and potential in enhancing the service's efficiency: