Արթիկի և Հառիճի դպրոցներից հափշտակության դեպք է բացահայտվել: Հակակոռուպցիոն կոմիտեն տեղեկացրել է, որ Արթիկի դպրոցի հաշվապահը, ծառայողական լիազորություններն օգտագործելով, կատարել է առանձնապես խոշոր չափերի հափշտակություն: Նախաքննությամբ պարզվել է, որ նա, ամենամսյա հաշվետվության մեջ չի ներառել որոշ աշխատակիցների աշխատավարձերից գոյացած եկամտային հարկի և պարտադիր այլ վճարների գումարները, ինչպես նաև դպրոցի հաշիվներում առկա միջոցներն իր և աշխատակից չհանդիսացող անձանց անուններով իբրև աշխատավարձ կամ պարտքի վերադարձ փոխանցելու վերաբերյալ կեղծ տեղեկություններ ներառելու արդյունքում 2 անձի օժանդակությամբ հափշտակել է շուրջ 55 մլն դրամ:
Բացի այդ, վերը նշված պաշտոնյան, զբաղեցնելով նաև Հառիճի միջնակարգ դպրոցի գնումների պատասխանատուի և համակարգողի, հաջորդապես նաև հաշվապահի պաշտոնները, իր կնոջ՝ նույն դպրոցի հաշվապահի հետ նախնական համաձայնությամբ և մեկ այլ քաղաքացու օժանդակությամբ հափշտակել են դպրոցից ելքագրված 33 մլն դրամը: Նրանց հանցավոր գործողությունների հետևանքով պետությանը պատճառվել է ավելի քան 87 մլն դրամի գույքային վնաս, որից 43 մլն դրամը վերականգնվել է:

В Артике и Хариче раскрыт случай кражи из школ
В Артике и Хариче раскрыт случай кражи из школ. Антикоррупционный комитет сообщил, что бухгалтер Атикской школы, используя свои служебные полномочия, совершил кражу в особо крупном размере. В ходе предварительного следствия выяснилось, что он, не включая в ежемесячный отчет суммы налога на доходы и обязательных других платежей от зарплат некоторых сотрудников, а также в результате включения в отчет ложной информации о переводе средств со счетов школы на имена лиц, не являющихся сотрудниками, с целью выплаты зарплат или возврата долгов, с помощью двух лиц похитил около 55 миллионов драмов.
Кроме того, указанный чиновник, занимая также должности ответственного за закупки и координатора в Харичской средней школе, а затем и бухгалтера, по предварительной договоренности со своей женой, которая также является бухгалтером этой школы, и с помощью другого гражданина похитил 33 миллиона драмов, выведенных из школы. В результате их преступных действий государству был причинен имущественный ущерб более чем на 87 миллионов драмов, из которых 43 миллиона драмов были восстановлены.