Արմենա-թուրքական բիզնես ֆորումը կանցկացվի Երևանում
ԵՐԵՎԱՆ, 31 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. Ֆորումի շրջանակներում, որտեղ կմասնակցեն Հայաստանի և Թուրքիայի բիզնես համայնքների ներկայացուցիչները, կսկսվի սեպտեմբերի 3-ին Երևանում, հայտնում է Հայաստանի արդյունաբերողների և ձեռնարկատերերի միության (ԱԶՄ) մամուլի ծառայությունը:
Այս երկօրյա ֆորումը կազմակերպվում է Եվրոպական միության ֆինանսավորմամբ «Հայ-թուրքական կարգավորման աջակցություն. սահմանային կապերի ամրապնդում» ծրագրի շրջանակներում:
«Ֆորումի նպատակն է միավորել Հայաստանի և Թուրքիայի բիզնեսի և պետական կառույցների ներկայացուցիչներին մեկ հարթակում՝ քննարկելու երկու երկրների տնտեսական համագործակցության հնարավորությունները, նոր ուղղությունների և գործընկերության ձևերի բացահայտումը, ինչպես նաև նոր բիզնես կապերի ձևավորման խթանումը», - նշվում է հաղորդագրությունում:
Միջոցառմանը կմասնակցեն տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչներ, այդ թվում՝ զբոսաշրջության, բարձր տեխնոլոգիաների, տրանսպորտային հաղորդակցությունների, առևտրի, առողջապահության, ինչպես նաև Հայաստանի և Թուրքիայի պետական կառույցների ներկայացուցիչներ:
Պլանավորվում են քննարկումներ և հանդիպումներ երկկողմ տնտեսական համագործակցության, բիզնես կապերի զարգացման և սահմանային գործընկերության հնարավորությունների թեմաներով:

Armenian-Turkish Business Forum to be Held in Yerevan
YEREVAN, August 31. /ARKA/. The forum involving representatives of the business communities of Armenia and Turkey will kick off on September 3 in Yerevan, according to the press service of the Union of Industrialists and Entrepreneurs of Armenia (UIEA).
The two-day forum is organized under the EU-funded program "Support for Armenian-Turkish Settlement: Strengthening Cross-Border Ties".
"The aim of the forum is to bring together representatives of business and government structures of Armenia and Turkey to discuss opportunities for economic cooperation between the two countries, identify new directions and formats of mutual partnership, as well as stimulate the formation of new business connections," the statement said.
Participants will include representatives from various sectors, including tourism, high technologies, transport communications, trade, healthcare, as well as representatives of government structures from Armenia and Turkey.
Discussions and meetings are planned on the topics of the potential for bilateral economic cooperation, the development of business ties, and opportunities for cross-border partnership.