Արմենա-թուրքական բիզնես ֆորումը կանցկացվի Երևանում
ԵՐԵՎԱՆ, 31 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. Ֆորումի շրջանակներում, որտեղ կմասնակցեն Հայաստանի և Թուրքիայի բիզնես համայնքների ներկայացուցիչները, կսկսվի սեպտեմբերի 3-ին Երևանում, հայտնում է Հայաստանի արդյունաբերողների և ձեռնարկատերերի միության (ԱԶՄ) մամուլի ծառայությունը:
Այս երկօրյա ֆորումը կազմակերպվում է Եվրոպական միության ֆինանսավորմամբ «Հայ-թուրքական կարգավորման աջակցություն. սահմանային կապերի ամրապնդում» ծրագրի շրջանակներում:
«Ֆորումի նպատակն է միավորել Հայաստանի և Թուրքիայի բիզնեսի և պետական կառույցների ներկայացուցիչներին մեկ հարթակում՝ քննարկելու երկու երկրների տնտեսական համագործակցության հնարավորությունները, նոր ուղղությունների և գործընկերության ձևերի բացահայտումը, ինչպես նաև նոր բիզնես կապերի ձևավորման խթանումը», - նշվում է հաղորդագրությունում:
Միջոցառմանը կմասնակցեն տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչներ, այդ թվում՝ զբոսաշրջության, բարձր տեխնոլոգիաների, տրանսպորտային հաղորդակցությունների, առևտրի, առողջապահության, ինչպես նաև Հայաստանի և Թուրքիայի պետական կառույցների ներկայացուցիչներ:
Պլանավորվում են քննարկումներ և հանդիպումներ երկկողմ տնտեսական համագործակցության, բիզնես կապերի զարգացման և սահմանային գործընկերության հնարավորությունների թեմաներով:

Армяно-турецкий бизнес-форум пройдет в Ереване
ЕРЕВАН, 31 августа. /АРКА/. Форум с участием представителей бизнес-сообществ Армении и Турции стартует 3 сентября в Ереване, сообщает пресс-служба Союза промышленников и предпринимателей Армении (СППА).
Двухдневный форум организуется в рамках финансируемой ЕС программы «Содействие армяно-турецкому урегулированию: укрепление трансграничных связей».
«Цель форума – объединить на одной площадке представителей бизнеса и госструктур Армении и Турции для обсуждения возможностей экономического сотрудничества двух стран, выявления новых направлений и форматов взаимного партнерства, а также стимулирования формирования новых бизнес-связей», - говорится в сообщении.
В мероприятии примут участие представители ряда сфер, в том числе, туризма, высоких технологий, транспортных коммуникаций, торговли, здравоохранения, а также представители госструктур Армении и Турции.
Запланированы обсуждения и встречи по темам потенциала двустороннего экономического сотрудничества, развития бизнес-связей и возможностей трансграничного партнерства.