ԱՌՖԴ-ի ներկայացուցիչ Իշխան Սագաթելյանը հայտարարել է, որ TRIPP նախագիծը, որը նախատեսում է ճանապարհի կառուցում Սյունիքի տարածքում, վտանգում է Հայաստանի ինքնիշխանությունը:
Նա նշել է, որ այս ճանապարհը չի լինի սովորական ավտոճանապարհ, այլ կառավարվելու է հայ-ամերիկյան ընկերության կողմից, որի մեծ մասը բաժնետոմսերը պատկանում են ամերիկացիներին:
Սագաթելյանը հարցնում է, թե ինչ օգուտ կունենա Հայաստանը այս նախագծից, և ընդգծում է, որ հարցերի պատասխանները դեռևս բացակայում են:
Նա հավելել է, որ նախագիծը ներկայումս գտնվում է Սահմանադրական դատարանում, և միայն դրանից հետո այն կքննարկվի խորհրդարանում:

Представитель АРФД Ишхан Сагателян заявил, что проект TRIPP, который предполагает строительство дороги через Сюник, угрожает суверенитету Армении:
Он отметил, что эта дорога не будет обычной автомобильной дорогой, а будет управляться армяно-американской компанией, большая часть акций которой принадлежит американцам:
Сагателян задается вопросом, какую выгоду получит Армения от этого проекта, и подчеркивает, что ответы на эти вопросы до сих пор отсутствуют:
Он добавил, что проект сейчас находится в Конституционном суде, и только после этого он будет обсуждаться в парламенте: